WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Język programowania Apple – Swift, stał się właśnie open source

Apple całkiem przyjemnie zagrało pod publikę, czyniąc Swifta, razem z jego kompilatorem, bibliotekami i debuggerem, programem open source.

Swift został wydany na łamach licencji Apache 2.0, co oznacza, że potencjalni użytkownicy mogą wykorzystywać go w każdy możliwy sposób, nawet w celach komercyjnych. Język ten jest wsparty przez iOSa, OS X i Linuxa.

Apple ułatwiło sprawę do tego stopnia, że aby zacząć przygodę z open-source’owym Swiftem wystarczy odwiedzić stronę swift.org, gdzie znajdują się wszystkie porady na ten temat. Wśród nich można natknąć się na techniczną dokumentację i linki do kodu źródłowego, który Apple hostuje na GitHub.

Na pierwszej z tych witryn można znaleźć również informacje na temat planów Apple odnośnie Swift 3, gdzie najlepiej jest zostawiać komentarze i zgłaszać swoje problemy. Ci zaś, którzy liczą na dołożenie swojej cegiełki do projektu, powinni czynić to za pomocą wspomnianego GitHub. Brandon Keepers, szef open source w GitHub, podsyca jeszcze ekscytację udostępnioną, nową zabawką:

Z wydaniem open source Swift na łamach GitHub, Apple dostarcza najszybciej rozwijającej się społeczności internetowej swój nowoczesny język programowania. Ciepło witamy Swift i nie możemy się doczekać, co zbudują na nim nasi użytkownicy.

Cel Apple w tym wszystkim wydaje się prosty – przekonanie jak największej liczby osób do Swift. Ten język programowania cechuje się bowiem tym, że może zostać zintegrowany z niemal każdym z systemów prawie bez żadnych ograniczeń.

[źródło: thenextweb.com]