Twórca niezbyt ukochanego przez ludzi antywirusa (często nazywanym antyantywirusem) – McAfee, ma bardzo ważną wiadomość do przekazania dla całego świata. Tak, tym razem udało mu się to zrobić będąc ubranym.

Google to firma, która udostępnia nam wiele rzeczy i często robi to za darmo. Codziennie korzystamy z ich przeglądarki, oglądamy filmiki na YouTube czy sprawdzamy otrzymane wiadomości na Gmailu.  John McAfee słusznie lub niesłusznie podważa ich autorytet, mówiąc, że tej firmie nie powinno się ufać, a co dopiero korzystać z ich produktów. Podczas jego przemowy na Defconie (konferencji dla hakerów) powiedział:

Google chciałoby, żebyśmy uwierzyli, że jeżeli nie mamy nic do ukrycia, to powinniśmy być obojętni wobec faktu, że wszyscy dookoła wiedzą co robimy. Co jeżeli wszyscy wiedzieliby wszystko o wszystkim innym? Przemyślcie to. Nie możemy mieć intruzów w naszym życiu i jednocześnie posiadać wolność.

Na koniec dodał:

Wolność to wszystko co mam. To wszystko co Wy macie, jeśli się nad tym zastanowicie.

To bardzo głębokie słowa, które brzmią niezwykle dumnie. Temat inwigilacji i braku życia prywatnego w obecnych czasach jest ostatnio strasznie popularny. Każdy nas okłamuje, nikomu nie można ufać, a wszystkie korporacje to jedno wielkie zło, przynajmniej jeśli wierzyć pogłoskom. Według mnie nie ma co się jakoś przesadnie tym zamartwiać, dopóki takie informacje nie mogą być wykorzystane bezpośrednio przeciw nam. Być może w słowach Johna jest jakaś racja, ale póki nikt nie założy nam na ręce kajdan, to ciężko mówić o czymś takim jak utrata wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!