WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

„John Wick: Chapter 2” z nowym zwiastunem

Keanu Reeves ponownie dał się poznać jako bohater kina akcji w 2014 w zaskakującym hicie „John Wick”. Po obejrzeniu pierwszego zwiastuna przyszłorocznego filmu „John Wick: Chapter 2” kilka miesięcy temu, Lionsgate i Warner Bros. Pictures UK wydały świeży, jeszcze bardziej intensywny drugi zwiastun długo oczekiwanego sequelu.

Najnowszy trailer nie tylko ujawnia nieco więcej historii, która napędza Reevesa z powrotem do biznesu zabijania, ale również oferuje całkiem imponujące przedsmak, jak sequel planuje podrasować akcję w porównaniu do pierwszej części.

„John Wick: Chapter 2” został wyreżyserowany przez Chada Stahelskiego, który wyreżyserował też pierwszy film. W filmie znajdujemy głównego bohatera w drodze do Rzymu, by wyrównać rachunki z bezwzględnym gangsterem, byłym współpracownikiem oraz międzynarodowym stowarzyszeniem zabójców. Film niesie ze sobą również powrót scenarzysty Dereka Kolstada, autora skryptu z 2014 roku.

Obok Reevesa w roli tytułowej, w obsadzie znajdą się także Common, Riccardo Scamarcio, Laurence Fishburne, Ruby Rose oraz Franco Nero. Powróci również kilku członków obsady z oryginalnego filmu: Bridget Moynahan, Lance Reddick, John Leguizamo i Ian McShane.

Nakręcony za jedyne 20 milionów $, wydany w październiku 2014 roku „John Wick”, okazał się niespodzianką hitem i zarobił ponad 86 milionów $ w ciągu 13 tygodni spektakli w kinach. Otrzymał także pozytywne recenzje zarówno od krytyków zawodowych, jak i ogólnych odbiorców. Film został doceniony za innowacyjne choreografie walki i wpływy zaczerpnięte z klasycznych filmów akcji – wschodnich i zachodnich.

„John Wick: Chapter 2” zadebiutuje w kinach już 10 lutego 2017 roku.

Źródło: digitaltrends.com