Kanadyjski premier Justin Trudeau właśnie stał się pierwszym politykiem, który wziął udział w Snapchat Live Story.

Jeżeli nie spędzacie większej części doby na przeglądaniu i wrzucaniu zdjęć na media społecznościowe, możecie nie wiedzieć czym jest Live Story. Jest to jeden z wynalazków Snapchata, internetowego giganta, który polega na transmitowaniu jakiegoś wydarzenia poprzez łączonego pokazu slajdów lub ujęć wideo. Snapchat wykorzystuje to do promowania różnych wydarzeń i często na łamach Live Story pojawiają się różne znane osobowości.

Wraz z ostatnimi godzinami, dołączył do nich premier Kanady – Justin Trudeau. Za pomocą Live Story podzielił się z użytkownikami Snapchata swoją wizytą w Ontario, gdzie miała miejsca sesja Q&A (Questions&Answers), na której to można było zadawać przeróżne pytania politykowi. Można je zobaczyć w sekcji „Discover” aplikacji, jeżeli jesteście mieszkańcami Kanady, Stanów Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii lub Wielkiej Brytanii.

Story Trudeau przeskakuje miedzy pytaniami zadawanymi przez użytkowników (których tematy były przeróżne, od polityki zagranicznej kraju do pielęgnacji włosów premiera), na które to gospodarz odpowiadał raz po angielsku, a raz po francusku.

Pomimo wcześniejszego zaangażowania choćby Kevina Harta czy Seleny Gomez, dotychczas Snapchatowi nie udawało się przekonać do tego samego polityków. Teraz jednak, skoro bariera została przełamana, kto wie, może użytkowników Snapchata będzie czekać nawet Q&A z Donaldem Trumpem?

źródło: digitaltrends.com | zdjęcie: aljazeera.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!