Wygląda na to, że już wkrótce za pośrednictwem Skyblivion będziemy mogli powrócić do świata znanego z TES Oblivion, jednak tym razem w zupełnie nowej odsłonie.

Aktualizacja o chwytliwej nazwie Skyblivion, tworzona jest przez społeczność The Elder Scrolls Renewal Project, odpowiedzialną za wcześniejsze modyfikacje przenoszące starsze odsłony serii TES na nowsze silniki graficzne (Morrowblivion i Skywind).

“Skyblivion to projekt TESReneval mający na celu upodobnienie Oblivion’a do gry Skyrim używając przy tym nowych technologii upiększających i ulepszających grę.” przekonują deweloperzy. “Wliczając w to wszystkie questy i linię fabularną, które znamy i kochamy z Obliviona.”

W wolnym tłumaczeniu oznacza to, że ponownie doświadczymy starego, dobrego i znanego nam już wcześniej Oblivion’a jednak w zupełnie nowej szacie. Cały świat, questy oraz linia fabularna zostaną przeniesione na silnik TES: Skyrim co pozwoli jeszcze bardziej wciągnąć się w genialne dzieło studia Bethesda.

skyblivion-gp

Skyblivion czyli nowe życie Obliviona

Skyblivion będzie mógł się także pochwalić zupełnie nowymi teksturami i niestandardowymi modelami, jednak na razie TESRenewal zmuszeni są polegać na oryginalnych animacjach z gry Skyrim. Zespół nie posiada doświadczonego animatora. Jednakże stale poszukują pomocy nowych modderów by w niedługim czasie powołać projekt do życia.

Modyfikacja nie ma na razie określonej daty premiery, sam projekt znajduje się w powijakach, a zespół tworzący nie ma kompletnego składu, jednak TESRenewal mają nadzieję na ukończenie modyfikacji Skyblivion wraz z nadejściem Skyrim: Special Edition.

Tymczasem Skywind – projekt przeniesienia TES: Morrowind na silnik Skyrim ma się dobrze i przebiega pomyślnie, a ja już nie mogę się doczekać by ponownie utonąć w świecie Oblivion’a.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej