WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Już niedługo Windows 10 przestanie zamęczać Was informacjami o ponownym uruchomieniu

Wiele osób irytuje to, że Windows 10 pobiera aktualizacje, kiedy chce, a następnie zamęcza użytkownika informacjami o konieczności restartowania systemu. Podczas pracy, takie przypadkowe kliknięcie w zgodę może sprawić, że niezapisane dokumenty zostaną stracone.

Microsoft zdaje sobie sprawę z problemu i chce zaciągnąć sztuczną inteligencję, aby go rozwiązać. Ma ona mieć za zadanie przewidywanie najlepszego czasu na ponowne uruchomienie komputera. SI będzie starała się rozpoznać, czy poszedłeś tylko na kawę, czy całkowicie odszedłeś od komputera. Firma potwierdza, że takie rozwiązanie jest już w fazie testów, a wyniki są obiecujące. Co więcej, taka opcja jest już dostępna w wersji beta Windows 10, a niedługo ma zostać wprowadzona w aktualizacji do każdej wersji systemu.

Co uważacie o takim rozwiązaniu? Według mnie, jeśli będzie dobrze zrobione to rozwiąże ono irytujący problem. Nic tak nie denerwuje, jak powiadomienie o restarcie w trakcie pracy, a jeszcze bardziej, jak przypadkowo się na nie człowiek zgodzi.

Źródło: http://www.guru3d.com/