WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kapitan Marvel nie obejrzymy na Netflixie

Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, oficjalnie potwierdził, że Kapitan Marvel nie obejrzymy na Netflixie. Będzie to pierwszy film Marvela, który pominie tę platformę, i po okresie dystrybucji kinowej pojawi się na Disney +.

Pierwsze pogłoski, że Disney chce zakończyć umowę z Netflixem pojawiły się jeszcze w 2017 roku. Oznacza to, że nowości od studia nie będą pojawiać się już na platformie. Dotyczy to również filmów Marvela. Podczas  niedawnej rozmowy o zyskach Studia, Bob Iger, potwierdził te informacje i oświadczył, że Kapitan Marvel będzie pierwszym filmem, który zadebiutuje już na ich własnym serwisie. Oczywiście już po zakończeniu okresu dystrybucji kinowej.

Czytaj też: Zdobywca Oscara dołącza do obsady Diuny

Oprócz informacji, że Kapitan Marvel nie obejrzymy na Netflixie, Disney nie zdradził kiedy pojawi się ona na ich platformie. Film będzie miał premierę 8 marca, a jak wiemy, Disney + nadal nie jest gotowy. Demo aplikacji ukaże się 11 kwietnia i możliwe, że wkrótce potem dostaniemy dokładną datę rozpoczęcia jej działania i ceny za korzystanie z usługi.

Zwykle filmy Marvela dodawane były na Netflix siedem lub osiem miesięcy po premierze. Jeśli podobnie postąpi Disney, film zobaczymy na platformie w październiku albo w listopadzie. Podczas, gdy Iger potwierdził, że Kapitan Marvel nie obejrzymy na Netflixie, nadal nie wiadomo, co stanie się z obecnymi w serwisie filmami. Czy będą powoli wycofywane? A może pozostaną na mocy jakichś nowych umów i licencji? Nie wiadomo też jaki będzie los anulowanych seriali Marvela. Na razie na ten temat nie ma oficjalnych informacji.

Premiera Kapitan Marvel już 8 marca.

Czytaj też: Kolejny trailer Kapitan Marvel

Źródło: comicbookmovie.com