Ryan Shearman, założyciel firmy FUSAR Technologies, uczestniczył kiedyś w wypadku. „Wczesnym rankiem jechałem na motorze, kiedy nieuważny kierowca uderzył we mnie od tyłu i wypadłem z mojej maszyny”. Takie rzeczy mogą się zdarzyć każdemu motocykliście i zdarzają się zbyt często, ale w tym wypadku Ryan zaczął zastanawiać się, jak można sprawić aby jazda była bezpieczniejsza. Odpowiedzią na to pytanie było stworzenie bezpieczniejszego kasku.

Jego produkt nazywa się Guardian. Jest to kask zawierający mnóstwo elektroniki działającej pod kontrolą systemu Android. Zawiera też dwie kamery szerokokątne oraz okulary rozszerzonej rzeczywistości Epson Moverio. „Jest to w pełni zintegrowane i podłączone urządzenie, które motocykliści mogą założyć podczas jazdy i które da im pełną świadomość tego, co się dzieje wokół nich”. Okulary Epson’a zapoznają kierowcę z widokiem z tylnej kamery oraz informują o aktualnej prędkości. Kask także pełni rolę czarnej skrzynki, gdyż obraz z kamer cały czas jest nagrywany i przechowywany. Dodatkowo, w końcowej wersji produktu, obraz ma być na bieżąco analizowany i w razie potencjalnego niebezpieczeństwo, możliwości wypadku, kierowca ma być ostrzegany. Ma zostać także dodana opcja obsługi Guardiana za pomocą poleceń głosowych.

Modele, przyniesione na Augumented World Expo 2014, zostały bardzo dobrze przyjęte. Shearman jeździł też w nich przez cały tydzień po Kalifornii, robiąc ujęcia do filmu wideo, aby móc rozpocząć kampanię na Kickstarterze. Ma ona mieć początek w połowie lipca, produkt ma trafić do sprzedaży dokładnie rok później.

Guardian2

 

Źródło: http://www.engadget.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!