WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Kaspersky odkrył ponad 1200 różnych wersji malware wykradających konta Steam

W ciągu ostatnich kilku lat Steam stał się głównym źródłem gier dla wielu graczy. Jednak, ze swoją ogromną bazą użytkowników platforma ta stała się też celem kryminalistów. I nowe informacje od Kaspersky sugerują, że narzędzia których używają stają się bardziej wyrafinowane.


Nowy rodzaj malware, możliwe że pochodzenia rosyjskiego, został podczepiony pod ten system w celu uzyskiwania nielegalnego dostępu do kont na Steam. Kilka różnych wersji tego exploita można kupić w ciemnych zakątkach internetu – cena zaczyna się już od 30 dolarów. Wykorzystuje on dwie formy ataku na użytkowników. Może być rozprowadzany przez fałszywe strony lub wiadomości wysyłaneprzez Steam. Ta ostatnia metoda jest już plagą od jakiegoś czasu, przez co Valve zostało zmuszone prosić użytkowników o zwiększoną czujność. Kiedy już malware znajdzie cel, wykrada pliki konfiguracyjne zawierające dane logowania. Dzięki temu złodziej może już bez problemu wkraść się na konto Steam dokonując spustoszenia na nim.

Kaspersky informuje, że istnieje już ponad 1200 różnych narzędzi do wykradania danych ze Steam. Najsilniej dotkniętymi przez ataki regionami są Stany Zjednoczone, Rosja, Francja, Niemcy, Indie i Brazylia. Aby obronić się przed tego typu atakami, należy posiadać aktualne wersje oprogramowania zabezpieczającego, zachowywać ostrożność na nieznanych stronach i ostrożne traktować korespondencję od nieznajomych użytkowników na Steam.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]