WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

KFA2 pokazała grafikę GT 1030

Niedawno pisaliśmy o planach Nvidii dotyczących wypuszczenia na rynek GT 1030 a już możecie zobaczyć, jak będzie wyglądała ta grafika w wykonaniu KFA2. Model GeForce GT 1030 EX-OC White będzie przeznaczony dla najmniej zamożnych osób.

Grafika jest bardzo ciekawym modelem. Zajmuje ona tylko jedno gniazdo PCI oraz posiada niski profil. Karta będzie więc przeznaczona w szczególności dla posiadaczy obudów ITX. Ma być ona idealna do przesyłania multimediów w komputerach typu HTPC. Wygląda także całkiem nieźle. PCB jest białe a za chłodzenia odpowiada radiator tego samego koloru.

Specyfikacja potwierdza, że jest to Pascal GP108-300-A1, który ma za zadanie walczyć o klientów z RX 550. Odnośnie wyjść, to grafika oferuje DVI i HDMI 2.0b. Także nie potrzebuje ona zewnętrznego zasilania – TDP wynosi zaledwie 30 W. Ten wariant grafiki korzysta ze złącza PCI-e 3.0 x8 ale w sprzedaży powinny być także karty z interfejsem x4. Jedynie tak naprawdę nie znamy jeszcze jej wydajności oraz ceny – a to jest w sumie najważniejsze.

Źródło: http://wccftech.com