WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kingdom Come Deliverance z modem Gry o Tron

Nadchodzące Kingdom Come Deliverance otrzyma pełnoprawną modyfikację, która pozwoli graczom na zasmakowanie świata przedstawionego w serii Gry o Tron. Nie będzie to jednak byle jaki mod.

Kingdom Come Deliverance, czyli gra fabularna w klimacie średniowiecza trafi na dyski graczy już za kilka dni, bo 13 lutego. Spośród podobnych produkcji wyróżnia ją fachowe podejście do sprawy i autentyczne przedstawienie realiów oraz świata, kiedy to dzielni rycerze walczyli ze smok… a właśnie – w tym RPG nie pojawią się żadne aspekty fantastyczne. Ze względu na to umieszczenie w niej historii stworzonej przez George’a R.R. Martina wydaje się naprawdę ciekawym pomysłem.

Modyfikację ”Seven Kingdoms” zapowiedziała grupa ModDB, która zdecydowała, że Kingdom Come Deliverance będzie idealną podstawą na taki projekt. Wprawdzie stworzyli ją wcześniej dla strategii Attila: Total War, ale ze względu na zaistniałe problemy musieli porzucić projekt. Według twórców realistyczny system walki, specyficzny typ odgrywania fabuły i otwartość świata tchnie życie w tę wariację Gry o Tron.

Fabuła rozegra się wyłącznie na terenie Riverlands, ponieważ to właśnie tam pojawiło się najwięcej armii (m.in. Starków, Lannisterów, Tullych oraz Karstarków). Ponadto tamtejsze widoki są najbliższe do klimatu utrzymanego w Kingdom Come Deliverance, co jeszcze bardziej wpływa na jej wybór. Powyżej możecie zobaczyć, jaką wagę do szczegółów przywiązują autorzy, którzy dopracowują nawet poszczególne elementy zbroi.

Nie wiadomo jeszcze, jakie barwy będziemy w stanie przywdziać, ale to całkiem prawdopodobne, że rozpoczniemy swoją przygodę, jako zwyczajny żołdak, który po upływie czasu będzie grał kluczową rolę w losach poszczególnych armii. Data debiutu modyfikacji nie została jednak ujawniona, ale możemy być pewni, że nie będzie miała miejsca w przeciągu następnych kilku tygodni. Miejmy tylko nadzieje, że studio odpowiedzialne za pełnoprawną grę nie utrudni prac zaangażowanym moderom.

Źródło: wccftech.com