WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Kingston HyperX Cloud II Biało-różowe

Na stronie znajduje się już recenzja słuchawek w klasycznej czarno-czerwonej wersji. Teraz czas na kobiece spojrzenie na wersję słuchawek wyprodukowaną z myślą o piękniejszej części populacji.

We wściekle różowym pudełku znajdują się słuchawki, doczepiany do nich mikrofon, panel kontroli głośności dający możliwość ustawienia trybu stereo lub 7.1, przejściówka samolotowa i wymienne nakładki na nauszniki.

HyperX Cloud II Pink_HyperX_Headset_PK_1_accessories_15_05_2015 19_15

Słuchawki wykonane są z tworzywa sztucznego i aluminium, a w części będącej w kontakcie z głową dodany został biały materiał skóropodobny. Prezentują się wyjątkowo ładnie: mają duże muszle, połączenie między nim, a białym obszytym różową nitką pałąkiem stanowi element z aluminium. Umożliwia on regulację wysokość pałąka, słuchawka dodaje walorów estetycznych dzięki delikatnemu, różowemu połyskowi. Kolor różowy nie jest na szczęście kolorem dominującym, co w połączeniu z solidną konstrukcją słuchawek sprawia, że nie brakuje im pewnej dozy elegancji.

HyperX Cloud II Pink_HyperX_Headset_PK_1_open_15_05_2015 19_15

Jeśli chodzi o komfort użytkowania to jest on bardzo wysoki. To głównie zasługa dużych, dobrze wyprofilowane muszli nauszników. Uszy podczas użytkowania nie są gniecione, dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na dyskomfort podczas długiego grania. Ściśle przylegają do głowy, co skutecznie tłumi dźwięk dochodzący z zewnątrz dając dobrą izolację dźwięku. Mikrofon nie jest na stałe przyczepiony do słuchawek, kiedy ich nie używamy wejście jack zakrywa zaślepka. Kabel od słuchawek ma metr, co po dołączeniu do słuchawek panelu kontroli głośności daje nam razem trzy metry długości, słuchawki nadają się więc również do gry na konsoli. Jednak przyciski na panelu ciężko się wciska, po podłączeniu do niego słuchawek spadła też jakość dźwięku.

HyperX Cloud II Pink_HyperX_Headset_PK_1_profile_15_05_2015 19_15

Ustawienie słuchawek na tryb stereo pozwala cieszyć się użytkownikowi bardzo dobrą jakością dźwięku. Poszczególne dźwięki są dobrze separowane od siebie, a tony czyste. Słuchanie muzyki jest prawdziwą przyjemnością. Trochę gorzej, ale też nieźle, sprawdza się w grach.

Natomiast opcja 7.1 rozczarowuje: średnie części pasma są nagłaśniane przez co dźwięk zamiast dawać większe poczucie wirtualnej przestrzeni staje się bardziej płaski, a momentami pojawiają się ostre, nieprzyjemne dla ucha tony.

Mikrofon dobrze tłumi dźwięki otoczenia, nie zniekształca głosu za bardzo, więc jak dla mnie jest ok.

HyperX Cloud II Pink_HyperX_Headset_PK_1_twist_15_05_2015 19_15

Podsumowując: uważam, że jest to bardzo dobry produkt łączący dobrą jakość dźwięku, estetyczny wygląd z komfortem użytkowania. Doskonale sprawdza się przy słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów, czy graniu. Rozczarowanie stanowi opcja 7.1, która w tym wypadku staje się niepotrzebnym dodatkiem. Same słuchawki prezentują się na kobiecej głowie po prostu uroczo, co jest w sumie jedyną zmianą w stosunku do wersji klasycznej.