Firma Kingston poinformowała właśnie o wprowadzeniu na rynek siedmioportowego koncentratora USB Type-C. Nosi on nazwę Nucleum i udostępnia dodatkowe porty USB-C, USB-A oraz HDMI. Posiada on także czytnika kart SD/microSD.

Nucleum ma idealnie sprawdzić się jako dodatek do MacBooków. Ma on ułatwić korzystanie z takich akcesoriów jak myszka, klawiatura czy drugi monitor. W tym koncentratorze została zastosowana technologia redukująca zakłócenia elektromagnetyczne. Zostało to osiągnięte dzięki ekranowaniu oraz specjalnemu rozmieszczeniu portów – USB-A i USB-C znajdują się po przeciwnych stronach. Valentina Vitolo, kierownik działu ds. pamięci flash na region EMEA w firmie Kingston, komentuje:

Zapotrzebowanie na akcesoria, które uzupełniają urządzenia ze złączami USB typu C, jest coraz większe. Celem twórców koncentratora Nucleum było stworzenie przenośnego, łatwego w obsłudze, uniwersalnego, kompleksowego produktu spełniającego oczekiwania użytkowników podczas podróży. Według nas jest to rzecz, którą zawsze warto zabrać ze sobą.

Nulceum jets już dostępny w sprzedażu na terenie USA. W pierwszym kwartale 2018 roku pojawi się on także w Wielkiej Brytanii i niektórych krajach Dalekiego Wschodu. Posiada on dwuletnią gwarancję oraz bezpośrednie wsparcie techniczne.

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!