[Notka sponsorowana]

Praca programisty wymaga wielogodzinnego wpisywania kodów. Głównym narzędzie pracy, oprócz samego komputera, jest więc klawiatura.

Praca programisty wymaga wielogodzinnego wpisywania kodów. Głównym narzędzie pracy, oprócz samego komputera, jest więc klawiatura. Podstawowa wersja szybko przestaje wystarczać – tym bardziej, że właściwie dobrana klawiatura bardzo podnosi komfort pracy i jej efektywność. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając klawiaturę dla programisty?

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Klawiatura dla osoby spędzającej codziennie wiele godzin na pisaniu powinna być wygodna. To z pozoru banalne, jednak niewłaściwy sprzęt potrafi szybko dać się we znaki, na przykład przez ból nadgarstków. Jeśli nie ma niskiego profilu, takiego jak klawiatura Logitech K800, nie można liczyć na wygodę pisania. Dobrze zaprojektowane urządzenie ułatwia także pisanie bezwzrokowe, dzięki czemu można łatwo śledzić kod na monitorze, jednocześnie kontynuując jego pisanie. Bardzo wygodne są klawiatury bezprzewodowe, które można dowolnie ustawiać pod najwygodniejsze położenie rąk. Z pewnością plusem będą czułe klawisze oraz podświetlenie, pozwalające wygodnie pracować w nocy – choć oczywiście warto również zadbać o dobre oświetlenie stanowiska pracy. Każdy, kto zamierza profesjonalnie zajmować się programowaniem powinien pomyśleć o klawiaturze, która nie tylko nie będzie mu przeszkadzała, ale wręcz ułatwi zadanie.

Logitech K800

Jedną z polecanych, dobrze sprawdzających się klawiatur dla programistów jest bezprzewodowa klawiatura Logitech K800. Wielką zaletą tego modelu jest automatyczne dostosowanie jasności podświetlenia do panujących w pomieszczeniu warunków. Klawiatura posiada także funkcję wykrywającą dłonie zbliżające się do klawiszy, dzięki czemu podświetla je w odpowiednim momencie. Programiści z pewnością docenią niski, płaski profil, który sprawia, że ręce nie męczą się nawet w ciągu kilku godzin pracy. Dodatkowy system PerfectStroke sprawia, że klawisze wciska się lekko, płynnie i bardzo cicho. Klawiatura Logitech K800 to nowa jakość pracy dla programistów – jednocześnie dba o komfort i ergonomię, oraz świetnie znosi silną eksploatację. Z jej użyciem nawet wielogodzinna praca nie przekłada się ból i sztywnienie nadgarstków. Cicha praca urządzenia nie generuje irytujących, niosących się dźwięków, a spory rozmiar pozwala na wygodne użytkowanie. Co więcej, Logitech K800 docenią także gracze – może więc służyć nie tylko pracy, ale i rozrywce.

[Notka sponsorowana]