WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Klawiatura i myszka na Xbox One od Razer już oficjalnie

Wprawdzie o współpracy tych dwóch gigantów wiedzieliśmy od wielu tygodni, ale dopiero teraz sprawy nabrały tempa. Microsoft podczas imprezy X018 w Meksyku ogłosił pełnoprawne wsparcie dla klawiatury i myszki na Xbox One, których produkcją zajmie się Razer.

Sprawa rozbija się o niezawodny duet, jaki stanowi myszka z klawiaturą, który będzie projektowany z myślą o graniu na konsoli z wygodnej sofy. Kluczem będzie oczywiście tryb bezprzewodowy, ale co do samej konstrukcji nie możemy być pewni, bo tej kwestii żadna z firm nie poruszyła. Ten projekt wyjdzie na światło dzienne dopiero na targach CES 2019, rozpoczynających się 8 stycznia 2019 roku w Las Vegas. Do tej pory możemy wdać się w spekulacje, ale swoje oczy powinniśmy zwrócić w stronę innego projektu Razera – Razer Turret Lapboard. To zestaw z klawiaturą, podkładką i myszką w prostej, zintegrowanej formie przeznaczonej do „grania w salonie”. Osobiście mam nadzieję, że Razer zainspiruje się tak przyziemnym wyposażeniem, jakim jest śniadaniowa taca do łóżka, która zapewnia odpowiednią stabilność… i umożliwiałaby granie z użyciem myszki nawet w pozycji leżącej.

Klawiatura i myszka na Xbox One od Razer już oficjalnie

Podczas konferencji ujawniono również, że Fortnite otrzyma natywne wsparcie dla klawiatury i myszki już 14 listopada. Epic Games przygotowało już system matchmakingu, który zacznie dobierać graczy z identycznymi sposobami sterowania, a sam Fortnite nie będzie wyjątkowy w tej kwestii. W przyszłości podobne wsparcie otrzymają takie gry, jak np. DayZ, Warframe, War Thunder, Vermintide 2, Moonlighter, czy Warface.

Czytaj też: Kontroler Raiju Mobile i słuchawki Hammerhead od Razer

Źródło: NDTV, WindowsCentral