Klienci ING Banku Śląskiego, którzy posiadają karty debetowe Visa mają powody do zadowolenia. Wreszcie mogą oni szybko, wygodnie i bezpiecznie płacić telefonem za pomocą Google Pay. Aplikacja ta umożliwia płatności zbliżeniowe w punktach handlowo-usługowych jak i w wybranych aplikacjach.

Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce, mówi:

Wdrożenie mobilnych płatności Visa za pomocą Google Pay przez ING Bank Śląski – znaczącego gracza na polskim rynku finansowym – to bardzo dobra wiadomość dla kolejnej, licznej grupy użytkowników kart Visa. Polacy są otwarci na korzystanie z innowacyjnych rozwiązań płatniczych, a zbliżeniowo z Visa swoimi smartfonami mogą już płacić klienci łącznie 10 banków w Polsce. Możemy więc uznać, że pod względem dostępności, mobilne płatności zbliżeniowe Visa stały się już w naszym kraju powszechne.

Google Pay dostępny jest za smartfonów z Androidem w wersji od 4.4 KitKat. Można nim płacić w ponad 566 tysiącach terminali w Polsce i znacznie większej ilości na całym świecie. Korzyści z tego są takie same jak w przypadku posługiwania się tradycyjną kartą kredytową czy zbliżeniową. Adrian Kurowski dodaje:

Wyniki przeprowadzonych na nasze zlecenie badań pokazują, że prawie 9 na 10 Polaków dokonało już płatności zbliżeniowej, a niemal 90% z tej grupy wierzy, że w ciągu trzech lat będzie płacić za pomocą urządzeń mobilnych. Dzisiaj jest to łatwiejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: Materiały prasowe

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej