WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Klienci ING mają dostęp do płatności Visa przez Google Pay

Klienci ING Banku Śląskiego, którzy posiadają karty debetowe Visa mają powody do zadowolenia. Wreszcie mogą oni szybko, wygodnie i bezpiecznie płacić telefonem za pomocą Google Pay. Aplikacja ta umożliwia płatności zbliżeniowe w punktach handlowo-usługowych jak i w wybranych aplikacjach.

Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce, mówi:

Wdrożenie mobilnych płatności Visa za pomocą Google Pay przez ING Bank Śląski – znaczącego gracza na polskim rynku finansowym – to bardzo dobra wiadomość dla kolejnej, licznej grupy użytkowników kart Visa. Polacy są otwarci na korzystanie z innowacyjnych rozwiązań płatniczych, a zbliżeniowo z Visa swoimi smartfonami mogą już płacić klienci łącznie 10 banków w Polsce. Możemy więc uznać, że pod względem dostępności, mobilne płatności zbliżeniowe Visa stały się już w naszym kraju powszechne.

Google Pay dostępny jest za smartfonów z Androidem w wersji od 4.4 KitKat. Można nim płacić w ponad 566 tysiącach terminali w Polsce i znacznie większej ilości na całym świecie. Korzyści z tego są takie same jak w przypadku posługiwania się tradycyjną kartą kredytową czy zbliżeniową. Adrian Kurowski dodaje:

Wyniki przeprowadzonych na nasze zlecenie badań pokazują, że prawie 9 na 10 Polaków dokonało już płatności zbliżeniowej, a niemal 90% z tej grupy wierzy, że w ciągu trzech lat będzie płacić za pomocą urządzeń mobilnych. Dzisiaj jest to łatwiejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: Materiały prasowe