[Notka sponsorowana]

Klub „Stodoła”, a właściwie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej to jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc w stolicy. Uczęszczają tam osoby w różnym wieku, nie tylko studenci. Klub organizuje różnego rodzaju festiwale muzyczne, a wejście na wiele z nich wymaga posiadania biletów.

Historia klubu

Pierwsza lokalizacja to barak przy ulicy Emilii Plater, a obecnie klub mieści się w nowo wybudowanym budynku. Cały wystrój został zaprojektowany przez Jarosława Koziarę. Drzwi klubu po raz pierwszy zostały otwarte 5 kwietnia 1956 roku. Zgodnie z pierwotnym projektem klub miał stanowić centrum muzyki jazzowej, a obecnie w tym miejscu spotykają się wyznawcy wielu muzycznych stylów. Oczywiście na wiele imprez konieczne jest posiadanie biletów, które można zakupić w Internecie, bez konieczności stania w długich kolejkach. Deski „Stodoły” gościły takie zespoły jazzowe, jak między innymi: Hagaw, Gold Washboard, Storyville Jazz Band czy Old Timers. „Stodoła” przyczyniła się również do rozwoju działalności filmowej i kabaretowej prowadzonej przez studentów. W 1973 roku wiele filmowych organizacji studenckich połączyło się, a w wyniku powstało Studenckie Centrum Filmowe. „Stodoła” została wyposażona w nowoczesny, jak na tamte czasy sprzęt pozwalający na tworzenie profesjonalnych produkcji, które z pewnością zachwycają znawców do dziś. To wbrew pozorom historyczne miejsce dla wielu grup społecznych.

Klub „Stodoła” i jego działalność obecnie

Obecnie klub to miejsce spotkań studentów, jednak nie tylko. Odwiedzają go również fani różnego rodzaju gatunków muzyki, ponieważ w jego wnętrzu urządzane są liczne festiwale. Od samego początku działalności tak również dziś to miejsce stanowi centrum jazzowego życia. W celu upamiętnienia dwudziestych urodzin klubu powstał film Jerzego Karpińskiego pod tytułem „Korowód”, którego zadaniem było utrwalenie najważniejszych momentów w historii.  Większość z organizowanych imprez wymaga wcześniejszego zakupu biletów. Obecnie można zrobić to przy pomocy Internetu.  Bilety online można znaleźć na stronie https://ticketclub.pl/miejsca/klub-stodola-warszawa-1/ razem z wykazem najbliższych imprez organizowanych w „Stodole”.

[Notka sponsorowana]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej