Trzecią już grą, jaką firma Epic Games udostępni za darmo, będzie What Remains of Edith Finch, który dołączy do Super Meat Boy i Subnautica. 

Ostatnio na Reddicie wywiązała się zagorzała dyskusja dotycząca praktyk sklepu Epic Games Store, w której nie mogło zabraknąć kwestii darmowych gier, pełniących wyłącznie funkcję wabika na klientów. Trudno się z tym nie zgodzić, ale czy jest w tym coś złego? Gracze są z tego zapewne zadowoleni, a nam nie pozostaje nic innego, jak regularnie odbierać te darmowe tytuły u konkurencji Steama. W następnym tygodniu otrzymamy możliwość dopisania do swojej biblioteki What Remains of Edith Finch, czyli wysoko ocenianej przygodówki, która w serwisie Steam dorobiła się ponad 9100 recenzji, z których aż 95% jest pozytywnych.

Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo praktycznie jednogłośnie gracze stwierdzają jedno – tej gry nie można pominąć. Doceniają w niej głównie pomysł, który na pierwszy rzut oka może nie zachwycić. Sami twórcy twierdzą, że ta produkcja jest kolekcją osobliwych historii rodziny żyjącej w amerykańskim stanie Waszyngton. W którym to gracze wcielają się w Edith i przemierzają rozległą posiadłość Finchów, odkrywając zapomniane zdarzenia z dziejów familii i poszukując odpowiedzi na pytanie, dlaczego Edith jest ostatnią z rodu.

Czytaj też: Jak Epic Store zapewnia sobie gry na wyłączność?

Źródło: PCGamer

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!