WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kolejna grafika dla posiadaczy małych obudów – tym razem od Asusa

Zaprezentowana została kolejna karta graficzna, która szuka swoich klientów wśród posiadaczy małych obudów. GeForce GTX 1060 3GB Phoenix ma tylko jeden wentylator oraz ma bardzo małe wymiary. Mimo to, prezentuje on wydajność pełnoprawnej grafiki.

Na początku zaciekawiła mnie nazwa Phoenix. Dlaczego Asus jej użył, skoro już Gainward posiada serię o dokładnie takiej samej nazwie? Z pewnością marketingowcy firmy mogli pomyśleć nad czymś innym, bo trochę podpada to pod nieładną konkurencję a co ważniejsze z pewnością będzie mylone.

Karta ma długość jedynie 183 mm, więc spokojnie zmieści się nawet w obudowach mini-ITX. Konstrukcja została oparta o niestandardowe PCB a sama grafika zasilana jest z jednego złącza 6 pin. Wentylator ma łożysko kulkowe oraz średnicę 80 mm. Phoenix mimo małych rozmiarów ma całkiem ciekawe wyjścia. Do dyspozycji są dwa porty DIsplayPort, dwa HDMI oraz jedno DVI. Powinno to umożliwić podłączenie grafiki do czego chcemy.

Odnośnie wydajności to grafika ma zegary takie same jak wersja referencyjna. Trochę szkoda, że jest tow ersja GTX 1060 3GB a nie 6GB bo różnica w wydajności, pomiędzy tymi modelami, jest widoczna. Póki co nie znana jest dokładna data wypuszczenia sprzętu do sklepów ani jego ceny.

Źródło: http://www.eteknix.com/