WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kolejna wersja zabezpieczenia Denuvo już gotowa

Kilka dni temu grupie crackerskiej CPY udało się obejść Denuvo 4.8 w grze Sonic Forces, a już teraz odpowiedzialna za nie firma wydała kolejną wersję zabezpieczenia DRM.

Informację o niej udostępnił Veksi, członek Revolt, czyli konkurencyjnego ugrupowania o podobnych celach. Według niego Capcom, czyli studio odpowiadające za zagrożone złamaniem Marvel vs Capcom: Infinite zaktualizowało zabezpieczenia swojej gry do nowej wersji. Różnice pomiędzy nią a starym Denuvo 4.8 podobno są tak duże, że zdecydowano się na określenie Denuvo 5.0.

Tak zapobiegające działanie firmy zachęci pozostałych wydawców na skorzystanie z ich usług zabezpieczeń DRM. Istnieje więc szansa, że taki stan rzeczy zostanie w dalszym ciągu utrzymany, a piractwo gier w przyszłości zostanie znacznie ograniczone. Z kolei jeśli pozostali deweloperzy zdecydują się na odświeżenie zabezpieczeń, to po raz kolejny działanie crackerów zostanie spowolnione. Przypomnę tylko, że Assassin’s Creed: Origins, Need for Speed Payback, czy Star Wars: Battlefront II nadal nie otrzymały stosownego cracka.

Źródło: dsogaming.com