WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kolejne mobilne Ryzeny w wykonaniu AMD

Po raz kolejny kilka slajdów z prezentacji ujawniło następne mobilne Ryzeny w tym całkowicie nową serię ”G”. Te będą znacznie bardziej wydajne, ale również prądożerne.

Jak powszechnie wiadomo, APU w wykonaniu AMD posiada układ graficzny z 11 blokami CU. Do tej pory nawet w najmocniejszym modelu niskonapięciowym, czyli Ryzenie 7 2700U nie odblokowano wszystkich z nich. Jednak ten limit zostanie osiągnięty w nadchodzącej serii standardowych procesorów mobilnych, ponieważ wedle poniższych slajdów na rynku pojawi się Ryzen 5 2400G z 11 blokami CU, 4 rdzeniami fizycznymi i 8 logicznymi. Znajdzie się również jego pozbawiony technologii SMT brat – Ryzen 3 2200G, który w tym wypadku będzie mógł pochwalić się 4 rdzeniami i układem graficznym Vega 8. W obu przypadkach nie poznaliśmy taktowań rdzeni, ale wiemy, że będą dostępne wersje z TDP wynoszącym 35 i 65 W.

Ponadto do oferty zawita Ryzen 3 2300U odznaczający się najprawdopodobniej 4 rdzeniami fizycznymi i 4 logicznymi ze zintegrowanymi 6 blokami CU. W jego przypadku TDP nie zostało podane, ale to całkiem prawdopodobne, że wyniesie ono 15 W.

Ponadto w bazie SiSoftware Sandra pojawił się nieznany dotychczas układ pod nazwą Fenghuang Raven. Cechuje się 4 rdzeniami fizycznymi z obsługą SMT o taktowaniu 2,4 GHz i 3 GHz w trybie turbo. Jednak to układ graficzny jest jego najciekawszym elementem. Ten składa się z 28 bloków CU o taktowaniu 555 MHz, które współpracują z 2 GB zintegrowanej pamięci pod postacią pojedynczego stosu HBM2. Jego przeznaczenia niestety nie znamy, ale możemy być pewni, że nie będzie kompatybilny z podstawką AM4.

Źródło: wccftech.comvideocardz.com, informaticacero.com