WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kolejne postacie, które mogą pojawić się w Avengers 4

Znamy dwóch bohaterów, którzy przeżyli pstryknięcie Thanosa. A co za tym idzie, są to kolejne postacie, które mogą pojawić się w Avengers 4

Kampania marketingowa Avengers 4 jest specyficzna. Opiera się bardziej na „wyciekach” niż ujawnianiu oficjalnych informacji. Do tej pory nie dostaliśmy zwiastuna ani tytułu. To jednak świetnie się sprawdza. Takie rzeczy napędzają fanów i ich szalone teorie, dzięki czemu wokół produkcji utrzymuje się szum medialny. Nowa informacja ujawnia kolejne postacie, które mogą pojawić się w Avengers 4. I już mamy na ten temat fanowską teorię.

Niedługo na amerykański rynek trafi książka Marvel’s Avengers: Infinity War: The Cosmic Quest, Volume 2: Aftermath. Jest to element kampanii marketingowej Avengers 4 – takiej już oficjalnej. Autor książki, Brandon T. Snider, opublikował w sieci jej okładkę. To właśnie to zdjęcie zdradziło nam, kto jeszcze przeżył pstryknięcie Thanosa. Na zaprezentowanej okładce możemy przeczytać, że doktor Erik Selvig i jego współpracowniczka, Darcy Lewis, przeżyli wydarzenia z Infinity War. Akcja książki ma bowiem rozgrywać się już po tych wydarzeniach. Opis wspomina również o nowym zagrożeniu dla ludzkości, które nie ma logicznego wyjaśnienia.

Kolejna teoria

Wiąże się to z fanowską teorią, według której to właśnie Selvig będzie odgrywać kluczową rolę w pokonaniu Szalonego Tytana. Według niej już w filmie Thor: Mroczny świat, naukowiec zamieścił na tablicy notatki kluczowe w nadchodzącej walce. Prócz wzmianek dotyczących samego uniwersum Marvela możemy na niej znaleźć te mogące odnosić się do Avengers 4.

Wszystko odnosi się do tego, że wiedza Selviga pochodzi z Kamienia Umysłu, który na niego oddziaływał. Oczywiście bezpośrednim tego skutkiem było jego lekkie szaleństwo, jednak już w Thorze 2 prawdopodobnie przewidział działania Thanosa. Stąd na tablicy wzmianka o kocie Schrodingera. Ten eksperyment myślowy miał odnosić się do wymazanych superbohaterów, którzy aktualnie nie są ni martwi, ani żywi.

Kolejne postacie, które mogą pojawić się w Avengers 4

Poza tym możemy również zobaczyć na tablicy napis Fractal Gateways Connecting Mutipal Branes i możliwe, że odnosi się on do podróży w czasie i przestrzeni. A to wszystko przy użyciu mechaniki kwantowej. Ta teoria mówi również o tym, że działanie Thanosa może przynieść jeszcze gorszy skutek niż ten z Infinity War. Możliwe, że wywołało ono zderzenie światów i może sprowadzić na Ziemię atak jakiegoś potężnego bytu z kosmosu.

Co ciekawe, pojawiła się również ciekawy pomysł na to, jak można odwrócić wydarzenia z Infinity War. Skoro jedno pstryknięcie mogło zniszczyć połowę populacji wszechświata, to drugie może wszystko naprawić.

Czytaj też: Zobaczcie niezwykły zwiastun filmu Bumblebee

Źródło: bgr.com