WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kolejne przecieki na temat AMD Vega

Zbliżamy się dużymi krokami do premiery AMD Vega. Prawdopodobnie odbędzie się ona 30 lipca na wydarzeniu SIGGRAPH. Zazwyczaj w branży jest tak, że im bliżej czegoś tym więcej przecieków do Internetu. Nie inaczej jest i tym razem.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że do sprzedaży trafią trzy wersje kart: XL,XT oraz XTX. Okazuje się, że te ostatnia będzie dostępna w dwóch wariantach – z chłodzeniem cieczą oraz powietrzem. Także model z chłodzeniem wodnym będzie miał podwyższone board power do 375 W. Wiadomo też, że karty będą posiadały 8 GB pamięci a nie 16 GB jak wcześniej spekulowano. Nie wiemy jednak jeszcze, jaką częstotliwość będą one miały.

Przewiduje się także, że wersja XL będzie wydajnościowo stała pomiędzy GTX 1060 i GTX 1070, wersja XT pomiędzy GTX 1070 a GTX 1080 a XTX pomiędzy GTX 1080 a GTX 1080 Ti. Oczywiście najbliższy czas to zweryfikuje. Ważną kwestią jest także wycenienie kart. Jeśli zostanie to dobrze zrobione, to rzeczywiście pojawi się wreszcie dobra konkurencja dla najwydajniejszy jednostek Nvidii.

Źródło: https://www.eteknix.com