WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kolejny sukces Tesli: Rekord przejazdu elektrycznego samochodu przez USA

Elon Musk nie pozwala o sobie zapomnieć, wciąż zaskakując świat kolejnymi osiągnięciami. Ledwo ujawnił światu swój najnowszy akumulator Powerwall, już osiąga kolejny sukces medialny, tym razem za sprawą swego sztandarowego produktu – elektrycznych samochodów.

Już rok temu auto Tesli, napędzane wyłącznie energią elektryczną przedostało się z Los Angeles w Nowym Jorku w rekordowym (jak na ten typ samochodu) czasie – 76 godzin, co było udaną próbą bicia nowego Rekordu Guinessa w podróży „z wybrzeża na wybrzeże”. Dzisiaj okazało się, że wynik ten został pobity. Z nawiązką.

Dzięki rozbudowie sieci stacji ładowania energii (tzw Supercharger stations) na całej trasie, pełen czas napełniania akumulatorów wyniósł jedyne 12 godzin, co ostatecznie przełożyło się na świetny wynik 58 godzin i 55 minut. Jest to aż 90 minut krócej niż wynosił dotychczasowy rekord samochodu z napędem elektrycznym!

uqsmxnm0a0gfoyvchwsq

Co prawda nie może to jeszcze zagrozić absolutnemu rekordowi ustanowionemu przez Eda Boliana w 2013 roku przy użyciu auta z tradycyjnym napędem (28 godzin, 50 minut), ale widać znaczący postęp. Jeśli inżynierom Elona Muska uda się skrócić czas ładowania oraz długość przejazdu swoich pojazdów, to wkrótce staną się one podstawowym środkiem transportu na długie i bardzo długie dystanse.

[źródło: eteknix.com, zdjęcie: forbes.com]