WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Kombinezon Quiksilver – można w nim popływać lub iść na zebranie

Japończycy miewają dziwne pomysły, nie da się temu zaprzeczyć. Ich sposób myślenia, tak odmienny od europejskiego rodzi czasami naprawdę oryginalne trendy i subkultury. Słyszeliście o Cool Biz? Jest to to inicjatywa rządowa skupiająca się na przełamywaniu stereotypu japońskiego biznesmena, kompletnego sztywniaka, fanatycznie oddanego wyłącznie swojej pracy. Jedną z propozycji jest bardziej nieformalne podejście do ubioru. Firma Quiksilver poszła za ciosem i wypuściła właśnie swoją nową serię kombinezonów, które są jednocześnie… garniturami. Według producentów „Można w nich iść z domu na plażę, z plaży zaś do biura i nie trzeba się ani razu przebierać”. Wygodne, prawda? Nie, to nie jest żart.

weetquicksilver-true-wetsuits-6
Syntetyczny kauczuk (neopren) o grubości 2mm jest bardzo wytrzymały, nie straszny mu nawet olej czy chemikalia.

W hołubiącej kult pracy Japonii ludzie mają coraz mniej i mniej czasu na rozrywki, dlatego właśnie Quiksilver proponuje produkt, który ma być rozwiązaniem na chroniczne przepracowanie. Praca nad nim zajęła naprawdę dużo czasu, dwa miesiące zajęło samo dobranie składu materiałowego – ubiór musi przecież dobrze leżeć nie tylko na zebraniach, lecz również i w wodzie czy na desce surfingowej…

wet6a0120a77b966b970b01b8d108c301970c-640wi

Do wyboru jest kilka modeli, każdy z nich kosztuje ok. 300 000 yenów, czyli 2500 dolarów (ponad 9 tysięcy złotych). A co Wy powiecie na garnitur w którym można iść na basen a potem od razu na lunch biznesowy? No, czy nie jest to oszczędność czasu? :)

[źródło: theverge.com]