Wiele firm pokazało już podczas targów CES swoje szkice koncepcyjne odnośnie nowych samochodów i nie inaczej jest w przypadku BMW, które dzieli się wizją swojego autonomicznego modelu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozbawione kierowcy (chyba, że akurat mamy ochotę pokierować) BMW bazujące na strukturze BMW i8, dysponuje między innymi (na razie na papierze) 21 calowym wyświetlaczem kontrolowanym przez gesty, dotyk lub głos. Właściwie,  w zasadzie wszystko co ma być w środku takiego pojazdu, sprawia, że idzie się rozmarzyć.

0106-bmw-7-1

Koncepcyjny pojazd ma trzy tryby: Pure Driving, kiedy mamy ochotę na jeżdżenie samo w sobie, The Assistance wpływa na naszą jazdę wtedy, kiedy uznaje że przyszła na to pora, Auto Mode z kolei daje samochodowi całkowitą autonomię. Kiedy wybieramy ostatnią z opcji, kierownica chowa się do środka pojazdu, a my rozpoczynamy korzystanie z w/w wyświetlacza.

0106-bmw-4-1

Czynność ta zakłada skorzystanie z nowej metody interakcji z pojazdem, zwanej AirTouch, opierającej się o gesty oraz przycisk umieszczony na kierownicy, przez co kierowca może użyć kilka z najważniejszych opcji, będąc wciąż skoncentrowanym na jeździe. To jednak nie wszystko: koncepcyjne BMW może się również pochwalić zestawem wskaźników w trójwymiarze oraz pomagającym podczas kierowania HUDem.

0106-bmw-1-1

Niestety, jak w przypadku 99% motoryzacyjnych szkiców koncepcyjnych i ten prawdopodobnie nie zostanie powołany do życia, ale kto wie – może niektóre z zawartych w nim rozwiązań już tak.

[źródło i grafika: engadget.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej