WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

W końcu możemy zagrać w grę na mikrofalówce

Filmom Colina Furze’a rzadko kiedy udaje się nas rozczarować i nie inaczej jest tym razem – geniusz-wynalazca postanowił umilić sobie czas, potrzebny do odgrzania żywności w mikrofali.

A nie ma przecież lepszego sposobu na uprzyjemnienie sobie kilku(nastu) minut niż spędzić je z grami wideo. Haczyk polega jednak na tym, że Furze wykorzystuje do ich uruchomienia urządzenie, które nazwał „Play-O-Wave”, czyli w pełni działającą mikrofalę z ekranem i wejściem na kabel wideo. Furze uruchomił na swojej mikrofali wyścigową grę retro, uruchomioną na osobnym urządzeniu, ale wyświetlonym na sprzęcie AGD.

Z racji tego, że kuchenki mikrofalowe generalnie nie współgrają zbyt dobrze z elektroniką, YouTube’owy wynalazca postanowił umieścić ekran na drzwiach, zamiast go w nich umieścić. Z tego powodu drzwi są teraz dwa razy grubsze, ale Colinowi udało się spełnić swój cel – jest on teraz w stanie grać i podgrzewać jedzenie w tym samym czasie.

Prototyp jego urządzenia jest również dowodem na to, że jesteśmy w stanie (i robimy to chętnie) dodawać ekrany niemalże wszędzie. Warto dodać, że mimo tego, iż Furze postanowił na swoim filmie oddać się rozkoszy grania w grę retro, rozwiązanie to pozwala również na podłączenie PlayStation czy Xboxa.

źródło: kotaku.com