WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Koniunkcja Sfer, czyli fanowski projekt inspirowany Wiedźminem

Zastanawialiście się, co by było gdyby na rynku zadebiutował hero shooter w uniwersum Wiedźmina? Wiecie, coś na kształt Overwatcha. Na to pytanie odpowiada twórca o pseudonimie codermike90, który stworzył nawet specjalną stronę poświęconą projektowi „Koniunkcja Sfer”.

Z miejsca zaznaczam (zupełnie jak sam autor), że przedstawiony pomysł jest niczym innym, jak fanowskim pomysłem na wykorzystanie rozpoznawalnego na całym świecie uniwersum. Nie jest to nic komercyjnego, nie możecie wpłynąć na rozwój tego, a całość ma być jedynie okazją do „zaprezentowania możliwego kierunku rozwoju marki Wiedźmin”. Stworzona przez fana ma być inspiracją dla CD Projekt Red, które na ten moment zupełnie nie jest powiązane z Koniunkcją Sfer.

Pomysł jest prosty. Znani ze świata bohaterowie na jednej mapie w ciężkim, mrocznym klimacie mają walczyć pomiędzy sobą w drużynach. Jednak nie z naciskiem na skilla i dynamikę akcji, a spokojne planowanie i strategiczny sznyt. Całość przypominałaby For Honor, w którym zamieszczono bitwy historyczne, walki przeciw SI oraz oczywiście kompetytywne mecze z innymi graczami. Projekt doczekał się nawet rozbudowanego opisu najważniejszych aspektów gry za co należy oczywiście pochwalić samego twórce.

Jednak pomimo rzucenia okiem i zagłębienia się w ewentualne możliwości takiego dzieła musimy pamiętać, że jego realizacja jest tak prawdopodobna, jak premiera Cyberpunka 2077 w tym roku. No, równa zeru. Przynajmniej w ciągu najbliższych lat. Tak się bowiem składa, że CD Projekt RED ma już wyznaczone plany, a o podobnej produkcji z pewnością nawet nie myśli. Nie zmienia to jednak faktu, że warto poświęcić kilka minut na zapoznanie się z projektem. Znajdziecie go o tutaj.

Źródło: Koniunkcja Sfer