WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Konkurent Tesli – Lucid Air – będzie dostępny w sprzedaży za 60,000 dolarów

Lucid Motors, producent samochodów z sektora luksusowego, pochodzący z Doliny Krzemowej, w końcu wycenił swojego nadchodzącego elektrycznego sedana Air. 

Podstawowa wersja Lucid Air będzie dostępna za 60,000 dolarów (przed nałożeniem federalnych ulg podatkowych) i udostępni ona możliwość przejechania 385 kilometrów na jednym ładowaniu. Po wprowadzeniu zniżek federalnych, cena podstawowej wersji Air powinna wynosić około 52,500 dolarów, czyli 210 tysięcy złotych.

Klienci już mogą złożyć depozyt w tej wysokości, aby zarezerwować swój samochód, ale będą musieli ciągle sporo na niego poczekać. Air będzie produkowany w Arizonie, a jego dostawy zaczną się w 2019 roku, według tego, co można wyczytać w ogłoszeniu firmy. Lucid Motors poprzednio ogłaszało, że proces wytwórczy ich nowych samochodów zacznie się w czwartym kwartale 2018 roku, ale ostatecznie przesunięto ten termin na pierwszą połowę 2019.

W ciągu pierwszych 12 miesięcy produkcji, Lucid Motors planuje wypuścić w świat 10 tysięcy sztuk swojego pierwszego pojazdu. Firma zdecydowała się na pochwalenie większą ilością danych na temat podstawowej wersji Air, nie tylko ceną. Przede wszystkim – asfalt z nawierzchni będziemy mogli zrywać za pomocą 400 koni mechanicznych, a na pokładzie pojazdu znajdziemy reflektory wielofunkcyjne LED, cztery interaktywne ekrany dotykowe, konfigurację wszystkich pięciu siedzeń, 10 zaawansowanych poduszek powietrznych, aluminiowy dach, 19-calowe felgi oraz 10-głośnikowy system audio.

Air będzie w stanie zaktualizować oprogramowanie pojazdu, cóż… niejako „z powietrza”, a więc w taki sposób, jak robi to Tesla, czyli przez sieci bezprzewodowe. Lucid Motors to nie anonimowa firma dla fanów rynku – zaczęła ona swoje funkcjonowanie dziewięć lat temu z inną nazwą i innym celem, bo skupiał się on na produkcji baterii do samochodów elektrycznych.

źródło: venturebeat.com