Konsole nowej generacji nadal są dla nas zagadką, bo informacje na ich temat może i się pojawiały, ale wśród nich nie znajdziemy żadnego oficjalnego oświadczenia Sony, czy Microsoftu. Z tym sprzętem mają jednak do czynienia ludzie powiązany z branżą gier, jak np. Pete Hines, który coś tam o nich wie.

Problem w tym, że konsole nowej generacji mają tajemnice nawet przed wspomnianym wiceprezesem Bethesdy. W wywiadzie dla The Telegraph ujawnił, że wie co nieco na ich temat, ale oczywiście nie może ujawnić szczegółów. Co jednak ciekawe, nadal wiele rzeczy o PlayStation 5 i następcy Xbox One X jest zwyczajnie wielką niewiadomą:

Jestem ciekaw, jak będą wyglądać i jak będą się różnić. Jestem wtajemniczony w pewne rzeczy, o których oczywiście nie mogę tak naprawdę mówić, ale jest też wiele rzeczy, których nie jestem pewien. Co ważniejsze, nie wiem nawet tego, na jak dużą zmianę powinniśmy oczekiwać.

Wskazał następnie, że to przejście z PlayStation 2 i Xboxa na PS3 i Xboxa 360 było najważniejsze, ponieważ wtedy grafika najbardziej się zmieniła. Stwierdził nawet, że tak drastycznego przeskoku nie było widać przy obecnej generacji, więc to, co zaprezentuje następna może nas zaskoczyć. Tak naprawdę nadal nie wiemy, co tak dokładnie zaoferuje nowy sprzęt od Sony i Microsoftu. Mam jednak ogromną nadzieję, że nie zmiany nie ograniczą się wyłącznie do wydajniejszych „bebechów”.

PlayStation 5 powinno zadebiutować pod koniec 2019, ale…

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!