WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kontroluj telefon bohatera GTA V przy pomocy własnej komórki

GTA V jako najdroższa gra w historii jest bardzo rozbudowana i oferuje wiele możliwości – oznacza to również, że jak żadna inna poddawana jest różnorakim zmianom przeprowadzanym przez fanów. Tzw „modowanie” gier to w ogóle niezwykle popularny „sport” zaś społeczności modderów liczą sobie miliony użytkowników, niezmordowanie wzbogacających swoje ukochane produkcje.

Na ciekawy pomysł wpadł jeden z modderów, który postanawiając wzbogacić frajdę z zabawy przy GTA V stworzył możliwość sterowania telefonem komórkowym bohatera gry przy pomocy… własnego telefonu. Nie wierzycie? Obejrzyjcie poniższe wideo:

Co prawda ta słynna produkcja posiada już kilka oficjalnych nakładek na smartfony, dzięki którym można zyskać dostęp do dodatkowych czynności, pojazdów i interaktywnych map – ale najwyraźniej producenci nie wpadli na pomysł tak oryginalnego sterowania telefonem w świecie gry. A wygląda to na ciekawy pomysł, polepszający rozgrywkę – ewidentnie usprawnia niektóre czynności które po pewnym czasie trochę nużą powtarzalnością, np. tresowanie psa Franklina.

Jak na razie mod nie jest dostępny dla szerokiej publiki, toteż niewiele więcej o nim wiadomo, poza tym że działa dzięki modułowi Arduino Leonardo z rozszerzeniem Ethernet Shield, podłączonemu – sorry, posiadacze konsol – do peceta. Szkoda, że nie mamy dokładniejszych danych aby samemu się w ten sposób pobawić – ale całkiem możliwe, że jeśli wystarczająco wielu komentatorów pod filmikiem oceni go pozytywnie i zadeklaruje chęć korzystania z pomysłu, twórca podzieli się z innymi.

[źródło: endgadget.com]