WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kontynuacja przygód Riddicka – zarówno na wielkim, jak i małym ekranie

Dobre wieści! Vin Diesel ogłosił, że zamierza kontynuować serię przygód Riddicka w dwóch sequelach – czwartym filmie serii o tytule Furia i serialu telewizyjnym zwanym Merc City. Ogłoszenie ujrzało światło dzienne na Instagramie – znalazła się w nim informacja, że firma popularnego aktora filmów akcji – One Race Films – będzie odpowiedzialna za produkcję filmu.

Tytuł sugeruje, że Furia odpowie na wiele pytań odnośnie przeszłości Riddicka, która pomimo pewnych odniesień wciąż pozostaje dość tajemnicza. Furianie byli rasą ludzi, która nabyła niezwykłe umiejętności i została niemal wytępiona przez Necromongerów – Riddick jest ostatnim przedstawicielem swojego ludu.

Jeśli zaś chodzi o Merc City, seria na temat najemników z uniwersum Riddicka ma naprawdę niesamowity potencjał. Franczyza Riddick – od filmów, do gry komputerowej – cechowała się niesamowicie przyjemnym klimatem, kosmicznego, „ciemnego”, Science-Fiction. Serial dałby znacznie więcej czasu na wyeksponowanie elementów tego uniwersum. Poza tym, po tygodniu ciężkiej pracy miło, jest na małym ekranie zobaczyć kilka przygód ze świata bezprawia.

Miejmy tylko nadzieję, że Furia będzie lepsza niż Riddick z 2013 roku. Pamiętajmy, że o ile pomysł ma całkiem spory potencjał, może również skończyć marnie. Za scenariusz Furii odpowiedzialny będzie reżyser David Twohy, przy czym prace zacznie już w przyszłym miesiącu.

[źródło i grafika: io9.com]