WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Kretyn z niemieckiej drogówki wystawia mandat za złe parkowanie… instalacji artystycznej

Panowie z Policji Drogowej i Straży Miejskiej niejednokrotnie zaskakują nas swoją inwencją i „oryginalnymi” pomysłami, na które wpadają zwykle po to aby ściągnąć z nas jak najwięcej gotówki. Czasami posuwają się w tym celu aż do granic absurdu. Być może pocieszy Was wiadomość, że nie jest to związane z konkretnym regionem geograficznym, bo okazuje się, że w innych krajach te służby również czasami nie popisują się – łagodnie mówiąc – dużą inteligencją.

Austriacki artysta Erwin Wurm jest znany z różnego rodzaju interesujących pomysłów wizualnych – między innymi jedną z jego serii instalacji są „wykrzywione auta” – czasami w dziwny sposób rozdęte, czasami zaś w nienaturalny sposób wygięte i „podkręcone”.

Jedna z takich „nowoczesnych rzeźb” stanęła w mieście Karlsruhe. I zarobiła… mandat za złe parkowanie.

Twx1IWv

Nawet ciężko to skomentować. Trudno bowiem wyczuć, czy wystawiający mandat był zmęczony po długiej służbie, czy też pod wpływem jakiej substancji odurzającej. A może sam trochę poczuł się artystą? No bo pomylić taką ewidentną uliczną instalację artystyczną z prawdziwym pojazdem – to już jest prawdziwa Sztuka.

525DC2F8-C77A-4AB9-A6DF-316F8A169B6D_w974_n_s[źródło: metro.co.uk; zdjęcie: imgur.com]