Choć to Godzilla jest tytułowym Królem Potworów, to patrząc na jego arcywroga – Króla Gidoraha ten tytuł nie wydaje się tak pewny. Król Gidorah na nowym zdjęciu wygląda naprawdę majestatycznie i potężnie.

Na nowym zdjęciu widzimy trójgłowego smoczego potwora, który z łatwością niszczy jakąś powietrzną maszynę. Król Gidorah po raz pierwszy pojawił się w 1964 w filmie Gidorah, The Three-Headed Monster. Było to złote, trójgłowe skrzydlate stworzenie przypominające smoka, które przybyło z kosmosu by zniszczyć Ziemię. Zapobiegły temu ziemskie potwory – Godzilla, Rodan i Mothra. I choć wówczas wycofał się w kosmos, powracał w innych filmach by walczyć z Godzillą.

Trzeba przyznać, że Król Gidorah na nowym zdjęciu prezentuje się groźnie i potężnie.

Król Gidorah na nowym zdjęciu z filmu Godzilla: Król Potworów

Reżyser filmu, Michael Dougherty, chciał przedstawić legendarne potwory jako rozumne i czujące istoty, które istniały obok ludzkości. Kiedyś były czczone, ale później o nich zapomniano, choć nie zginęły. W filmie Godzilla: Król Potworów te legendarne stworzenia będą walczyć o prawo do ochrony lub dominacji nad Ziemią. W czasie, gdy organizacja Monarch będzie chciała jakoś potwory wykorzystać, ludzkość znów postara się przeżyć.

Czytaj też: Recenzja filmu Nie otwieraj oczu

Źródło: cbr.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej