WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Krótki test głośnika Audictus Dynamo

Firma Audictus pokazała już na łamach WhatNext, że ich produkty są dobrej jakości. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam test głośnika Dynamo, który jest raczej tańszą propozycją. Nie oznacza to jednak, że jest on słaby.

Głośnik zapakowany został w szary karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, kabel do ładowania oraz kabel 3,5 mm. Dodatki są więc całkowicie standardowe. Gwarancja wynosi 2 lata.

Dynamo wygląda znakomicie. Jest cały czarne, został obłożony przyjemną w dotyku gumą a przed głośnikiem znajduje się materiałowe wyłożenie. Sprawia to, że całość świetnie wygląda oraz jest znakomitej jakości. Na górze znajdują się fizyczne przyciski, które umożliwiają zmianę głośności, zapauzowanie piosenki, odbieranie telefonów oraz włączenie głośnika. Szkoda jednak, że nie zostały on pomalowane na biało – byłyby bardziej widoczne w nocy. Głośnik ma wymiary około 95 mm x 37 mm x 95 mm a waga wynosi 251 gram. Fajnym dodatkiem jest sznurek z boku, który ułatwia jego przenoszenie. Dynamo posiada przetworniki o średnicy 50 mm a sam głośnik jest neodymowy. Pasmo przenoszenia wynosi od 100 Hz do 18 kHz a całkowita moc to 5 W. Audictus w swoim produkcje zastosował baterię o pojemności 1300 mAh, która ma pozwalać na do 7 godzin grania. Złącza zostały ukryte pod gumowym zakryciem. Do dyspozycji jest wejście microUSB (ładowanie) oraz AUX. Sam głośnik jest wodoodporny – posiada on certyfikat IPX7. Oczywiście komunikacja z nim może być także bezprzewodowa, za pomocą technologii Bluetooth.

Testy

Głośnik parowany był ze smartfonem Samsung Galaxy S7. Nie było z tym żadnych problemów. Dynamo informuje nas o włączeniu czy sparowaniu przy pomocy komunikatów w języku angielskim. Zasięg Bluetooth jest podobny co u konkurencji – zaczyna się gubić dopiero po zejściu ze schodów na niższe piętro. Samo sterowanie za pomocą przycisków jest bardzo dobre. Szkoda tylko, że w nocy są one naprawdę słabo widoczne. Czas pracy na baterii dochodzi do 7 h przy średniej głośności, więc tutaj jest zgodnie z tym co mówi producent.

Maksymalna głośność jest słabsza od konkurencji z mocniejszym głośnikiem, ale spokojnie wystarczy nawet na imprezę. Co ważne, nie występują na niej żadne zniekształcenia dźwięku – Dynamo gra tak samo jakby był na średnim poziomi głośności. Samą jakość muzyki oceniam znakomicie jak na tańszą konstrukcję. Dźwięki niskie są znakomite, słychać w nich moc. Nie ma oczywiście basu, ale w tego typu konstrukcjach ciężko, żeby był on obecny. Tony wysokie są także dosyć mocne, czasami ma się wrażenie, że są zbyt przekłamane – w porównaniu do innych głośników są zbyt wysokie. Może to się podobać i w porównaniu do niektórych konkurencyjnych głośników jest dobrze. Tony średnie zostały odpowiednio zbalansowane. W głośniku najbardziej słychać jednak wokal, instrumenty są na drugim planie. Nie oznacza to, że nie da się ich rozróżnić czy są one przekłamane – instrumenty są zwyczajnie znacznie cichsze. Może to się spodobać w szczególności na imprezach, jednakże jeśli chcecie wynieść wszystko z piosenki to możecie mieć z tym problem. Podczas odtwarzania muzyki nie napotkałem na trzaski, dziwne szumy czy inne tego typu zniekształcenia.

Podsumowanie

Audictus Dynamo kosztuje około 130 zł. W tej cenie jest to bardzo dobra konstrukcja, w szczególności na imprezy, grill czy pod namioty. Charakteryzuje się on dobrym wykonaniem – tutaj należy wyróżnić wodoodporność. Także same dźwięki dochodzące z głośnika są całkiem niezłe. Jedynie wokal mógłby być troszkę stłumiony oraz dźwięki wysokie mniej przerysowane. Natomiast za 130 zł jest to jedna z ciekawszych konstrukcji na rynku i warto się nią zainteresować.