Ładowarka samochodowa to bardzo przydatna rzecz. Dzięki niej można ładować czy to GPSa czy smartfona. Jednakże wybierając ją nie można brać pierwszej z brzegu. Czy produkt FSP jest warty polecenia?

Ładowarka została zapakowana w biało-niebieskie opakowanie. Wraz z nią otrzymujemy tylko instrukcję – szkoda, że nie ma dołączonego kabla.

Shining 16 ma wymiary ok. 45 mm x 25 mm. Jest ona też dosyć lekka. Ładowarka wygląda całkiem nieźle – połączenie czarnego ze srebrną „główką” jest okej. Jakość wykonania także jest bez zarzutu. ładowarka posiada fajny dodatek w postaci szerokiej obwódki, dzięki czemu łatwo jest ją wyciągnąć z gniazda w samochodzie. Produkt FSP posiada tylko jedno wyjście USB, które zapewnia maksymalny prąd 2,4 A (5 V), 1,8 A (9 V) lub 1 A (12 V). Oznacza to, że ładowarka posiada Quick Charge 2.0 co zdecydowanie powinno przyspieszyć ładowanie urządzeń. Współpracuje ona z napięciami wchodzącymi od 12 do 24 V czyli nie powinno być problemów z żadnym pojazdem. Sprawność wynosi powyżej 85% a temperatura pracy od 0 do 35°C. Shining 16 posiada także sporo zabezpieczeń: OCP (zabezpieczenie przed przeciążeniem stabilizatora), OVP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem na wyjściu),  OTP (zabezpieczenie przed przegrzaniem), SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe).

Testy i podsumowanie

Wyniki ładowania smartfona Samsung Galaxy S7 są bardzo dobre i porównywalne do innych ładowarek z Quick Charge. Sama obsługa ładowarki także jest banalna i nie ma z tym żadnych problemów.

FSP Shining 16 kosztuje około 45 zł. W tej cenie jest to bardzo fajna propozycja. Ładowarka posiada Quick Charge przez co ładowanie urządzeń odbywa się dosyć szybko. Jest ona także dobrze wykonana i łatwa w obsłudze. Nie można nie zwrócić uwagi na cztery zabezpieczenia, które zapewniają bezpieczeństwo ładowania. Spokojnie możecie kupować ten produkt od FSP bowiem jest on naprawdę wart swojej ceny.

Polecamy

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej