WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Krótki test panelu LED oraz żarówki Accura z mikrofalowymi czujnikami ruchu

Jeśli mieliście styczność z urządzeniami działającymi na czujniki ruchu to pewnie wiecie, że zazwyczaj działają one średnio. Dlatego też Accura zdecydowała się na zastosowanie w swoich produktach mikrofalowy czujnik ruchu, który ma działać lepiej od konkurencyjnych rozwiązań. Czy jest tak w rzeczywistości?

Accura panel LED 24W

Lampa zapakowana została w zwykłe pudełko. Wraz z nią otrzymujemy instrukcję oraz zestaw montażowy. Produkt Accura wygląda całkowicie przeciętnie, tak jak większość lamp, które możecie spotkać w różnych miejscach – nic specjalnego. Dlatego też przejdę od razu do parametrów technicznych. Temperatura barwowa światła wynosi 3000K (posiada ona Kelvin Guarantee, który zapewnia powtarzalną barwę światła) a strumień światła to 1920 lm. Moc użytkowa wynosi 24W a kąt świecenia 130°. Lampa posiada 96 diod, których żywotność wynosi 25 tysięcy godzin. Odwzorowanie kolorów (CRI/RA) jest powyżej 80 co jest znakomitym wynikiem i powinno pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. Temperatura pracy to od -20 do 45°C. Lampa posiada wbudowany czujnik ruchu oraz zmierzchu. Gwarancja wynosi 5 lat.

Accura żarówka 10W

Żarówka została także zapakowana w zwykłe pudełko. Wygląda ona standardowo więc ponownie przejdę do specyfikacji. Posiada ona gwint E27, czyli jest kompatybilna z wieloma lampami. Temperatura barwowa światła wynosi 3000K i podobnie jak w przypadku poprzedniego produktu, jest ona gwarantowana dzięki Kelvin Guarantee. Strumień światła wynosi 800 lm, moc użytkowa to 10 W a kąt świecenia wynosi 200°. Żarówka posiada 12 diod, a odwzorowanie kolorów (CRI/RA) jest powyżej 80. Żywotność wynosi 25 tysięcy godzin. Żarówka ma długość 112 mm i średnicę 60Φ. Temperatura pracy to od -20°C do 45°C. Ten model posiada wbudowany czujnik ruchu oraz zmierzchu. Gwarancja takze wynosi 5 lat.

Testy

Oba urządzenia świecą bardzo dobrze.  Barwa i moc światła pozwala na dostrzeżenie wszystkiego w okolicy a przy tym nie jest irytująca. Dzięki wysokiemu współczynnikowi barw kolory oświetlanych rzeczy oddają rzeczywistość i są przyjemne dla oka. Nie ma negatywnego efektu zbyt mocnego światła ani przekłamań w tym co widzimy. Najważniejszą rzeczą obu produktów jest mikrofalowy czujnik ruchu i zmierzchu. Działa on także znakomicie. Ani żarówka ani lampa nie włączają się bez potrzeby – dobrze wykrywają zmierzch. Nie ma też problemów z wykryciem ruchów czy nadchodzącego człowieka. Podawany zasięg 5m działa w rzeczywistości. Urządzenia także nie wyłączają się gdy człowiek jest w pobliżu nich i wykonuje jakieś czynności, a to często zdarzało się gdy używałem konkurencyjnych rozwiązań.

Podsumowanie

Lampa kosztuje 130 zł a żarówka 40 zł. Uważam, że oba produkty są w pełni godne polecenia. Świecą one bardzo dobrze i nie irytują czy nie powodują przekłamań w tym co widzimy. Czujnik zmierzchu i ruchu działa bez zastrzeżeń – wykrywa dobrze tą pierwszą sytuacją a także nie ma kłopotów z nadchodzącym czy wykonującym w pobliżu czynności człowiekiem. Jeśli szukacie produktów, które będą na Was reagowały, niepotrzebnie nie będą się włączały i dzięki temu oszczędzamy prąd, to propozycje od Accura spełnią Wasze oczekiwania.

Polecamy