WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Krótki test plecaka Genesis Pallad 100

Dobry plecak to podstawa przy przenoszeniu laptopa. Ma on zabezpieczać go przed rysami i generalnie zapewniać mu bezpieczeństwo. Wielu producentów liczy sobie za tego typu produkty setki złotych. Ale czy dobry plecak musi aż tyle kosztować? Pisaliśmy już o budżetowym plecaku Genesis Pallad 500, poznajcie jego jeszcze tańszy wariant – Pallad 100.

Pallad 100 otrzymujemy w worku, bez żadnych dodatków – nie są one zupełnie potrzebne. Producent dołączył tylko krótką metkę z informacjami o produkcie i w mojej opinii to zupełnie wystarcza. Wymiary Pallad 100 to 460 mm x 350 mm x 120 mm i można w nim zmieścić laptopy o rozmiarze do 15,6 cala. Maksymalne obciążenie wynosi 8 kg więc spokojnie da radę przenosić nawet ciężki laptopy gamingowe. Został on wykonany z poliestru 600D oraz Nylonu 1680D. Ten drugi materiał zapewnia wododporność i większą wytrzymałość. Dzięki temu jakość wykonania jest naprawdę dobra i nie mam do niej większych uwag. Wygląd plecaka jest prosty ale ładny. Kolorystyka jest czarno-czerwona. Z przodu znajduje się logo firmy oraz napis #genesisgaming. Pallad 100 posiada dwie kieszenie – mniejszą z przodu oraz większą, na laptopa i papiery, na górze. Z tyłu znajdują się regulowane uchwyty do noszenia. Także jest tutaj gruba warstwa pianki, która ma zapewniać dobry komfort noszenia i wentylację. Gwarancja wynosi 2 lata.

Wrażenia z użytkowania

Plecaka używałem przez okres około dwóch tygodni. Głównie jeździłem nim komunikacją miejską i spacerowałem. Pallad 100 jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Tylna pianka sprawdza się znakomicie – kompletnie nie czułem twardości laptopa. Także nie pociłem się podczas długich podróży z plecakiem. Na wygodę użytkowania pozytywnie wpływały  regulowane szelki, które idealnie dopasowałem do własnych wymagań. Sam laptop był dobrze zabezpieczony i nawet przy zbyt mocnym położeniu plecaka na ziemi nie obawiałem się, że coś mu się stanie. Przednia kieszeń służyła mi do przechowywania pendrive’va czy różnych kabli. W głównej kieszeni, oprócz laptopa, miałem mnóstwo papierów a także długopisy. Na te ostatnie jest w środku specjalna kieszeń. To czego mi brakowało w tym produkcie to dodatkowe, boczne kieszenie, w których mógłbym trzymać picie. Generalnie moje wrażenia z użytkowania są w pełni pozytywne.

Podsumowanie

Aktualnie Genesis Pallad 100 kosztuje około 50 zł. W tej cenie nie znajdziecie nic lepszego co pozwoliło by Wam na wygodne przenoszenie laptopa. Plecak jest bardzo komfortowy w użytkowaniu i w pełni zapewnia bezpieczeństwo sprzętowi. Dzięki wysokiej jakości wykonania nie musicie się obawiać, że przypadkowo uszkodzicie sam plecak. Także design jest przyjemny dla oka. W tym produkcie brakuje mi jedynie bocznych kieszeni na picie. Jeśli szukacie taniego plecaka do przenoszenia laptopa oraz innych rzeczy to zdecydowanie polecam Pallad 100.