Dobry plecak to podstawa przy przenoszeniu laptopa. Ma on zabezpieczać go przed rysami i generalnie zapewniać mu bezpieczeństwo. Wielu producentów liczy sobie za tego typu produkty setki złotych. Ale czy dobry plecak musi aż tyle kosztować? Pisaliśmy już o budżetowym plecaku Genesis Pallad 500, poznajcie jego jeszcze tańszy wariant – Pallad 100.

Pallad 100 otrzymujemy w worku, bez żadnych dodatków – nie są one zupełnie potrzebne. Producent dołączył tylko krótką metkę z informacjami o produkcie i w mojej opinii to zupełnie wystarcza. Wymiary Pallad 100 to 460 mm x 350 mm x 120 mm i można w nim zmieścić laptopy o rozmiarze do 15,6 cala. Maksymalne obciążenie wynosi 8 kg więc spokojnie da radę przenosić nawet ciężki laptopy gamingowe. Został on wykonany z poliestru 600D oraz Nylonu 1680D. Ten drugi materiał zapewnia wododporność i większą wytrzymałość. Dzięki temu jakość wykonania jest naprawdę dobra i nie mam do niej większych uwag. Wygląd plecaka jest prosty ale ładny. Kolorystyka jest czarno-czerwona. Z przodu znajduje się logo firmy oraz napis #genesisgaming. Pallad 100 posiada dwie kieszenie – mniejszą z przodu oraz większą, na laptopa i papiery, na górze. Z tyłu znajdują się regulowane uchwyty do noszenia. Także jest tutaj gruba warstwa pianki, która ma zapewniać dobry komfort noszenia i wentylację. Gwarancja wynosi 2 lata.

Wrażenia z użytkowania

Plecaka używałem przez okres około dwóch tygodni. Głównie jeździłem nim komunikacją miejską i spacerowałem. Pallad 100 jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Tylna pianka sprawdza się znakomicie – kompletnie nie czułem twardości laptopa. Także nie pociłem się podczas długich podróży z plecakiem. Na wygodę użytkowania pozytywnie wpływały  regulowane szelki, które idealnie dopasowałem do własnych wymagań. Sam laptop był dobrze zabezpieczony i nawet przy zbyt mocnym położeniu plecaka na ziemi nie obawiałem się, że coś mu się stanie. Przednia kieszeń służyła mi do przechowywania pendrive’va czy różnych kabli. W głównej kieszeni, oprócz laptopa, miałem mnóstwo papierów a także długopisy. Na te ostatnie jest w środku specjalna kieszeń. To czego mi brakowało w tym produkcie to dodatkowe, boczne kieszenie, w których mógłbym trzymać picie. Generalnie moje wrażenia z użytkowania są w pełni pozytywne.

Podsumowanie

Aktualnie Genesis Pallad 100 kosztuje około 50 zł. W tej cenie nie znajdziecie nic lepszego co pozwoliło by Wam na wygodne przenoszenie laptopa. Plecak jest bardzo komfortowy w użytkowaniu i w pełni zapewnia bezpieczeństwo sprzętowi. Dzięki wysokiej jakości wykonania nie musicie się obawiać, że przypadkowo uszkodzicie sam plecak. Także design jest przyjemny dla oka. W tym produkcie brakuje mi jedynie bocznych kieszeni na picie. Jeśli szukacie taniego plecaka do przenoszenia laptopa oraz innych rzeczy to zdecydowanie polecam Pallad 100.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!