WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kto będzie prawdziwym złoczyńcą w Shazam!

Do tej pory marketing filmu Shazam! sugerował, że głównym antagonistą będzie Sivana, grany przez Marka Stronga. Odpowiadałoby to komiksowemu pierwowzorowi, gdzie właśnie ta postać była arcywrogiem głównego bohatera. Możliwe jednak, że to nie będzie główny antagonista. A więc, kto będzie prawdziwym złoczyńcą w Shazam!?

Nowy trailer filmu Shazam! pokazuje w końcu drugie oblicze filmu. Pierwszy zwiastun serwował nam zabawną historię dzieciaka, który otrzymuje supermoce i bawi się odkrywając do czego jest zdolny. Choć nowa zapowiedź nadal jest utrzymana w tym klimacie, pojawia się już antagonista, a wraz z nim walka. Złoczyńcą jest oczywiście znany z komiksów Sivana.

W zwiastunie widzimy młodego Thaddeusa Sivanę wkraczającego  do tajemniczej jaskini, tej samej, w której Billy Batson otrzymał swoją moc. Dostarcza to wskazówek na temat pochodzenia mocy tego antagonisty. Najciekawsze  wydają się jednak ustawione pod ścianą posągi Siedmiu Śmiertelnych Wrogów Człowieka (Pycha, Zawiść, Chciwość, Nienawiść, Egoizm, Lenistwo i Niesprawiedliwość).  Są to wzorowane na Siedmiu Grzechach Głównych potężne demony, które pokonał i uwięził w skale czarodziej Shazam!. Gdy jaskinię odwiedza Billy posągi wyglądają na częściowo zniszczone, co może wskazywać, że między wizytą Sivany i Batsona, demony zdołały uciec.

Kto będzie prawdziwym złoczyńcą w Shazam!

Kto będzie prawdziwym złoczyńcą w Shazam!

Może to sugerować, że Zabójcze Grzechy uciekły ze swojego więzienia i to właśnie one zmieniły Sivanę w złoczyńcę. Zmusiło to czarodzieja do zwerbowania kolejnego człowieka i obdarowania go mocami. Rola demonów w komiksie sugeruje, że i w filmie nie będą one tylko ozdobą Skały Wieczności. Możliwe więc, że to nie Sivana, a właśnie Siedmiu Śmiertelnych Wrogów Człowieka będzie prawdziwym wrogiem superbohatera, a sam Sivana jest tylko ich marionetką.

Kto będzie prawdziwym złoczyńcą w Shazam!

Przekonamy się o tym już niedługo, gdyż Shazam! wchodzi na ekrany kin już 5 kwietnia.

Czytaj też: Powstanie kolejny sezon The Kominsky Methood

Źródło: cbr.com