WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kultowa gra Myst doczeka się swojego serialu na platformie Hulu

Doświadczonym miłośnikom gier komputerowym nie trzeba chyba wyjaśniać czym jest Myst. Ten niespodziewany hit z roku 1993 stał się najlepiej sprzedającą grą wszech czasów (3.5 miliona sprzedanych egzemplarzy), rekord ten pobiły dopiero Simsy w roku 2000. Sama gra doczekała się aż czterech kontynuacji, nie licząc spin-offów i powieści wzbogacających jej świat. Teraz przyszedł czas na szklany ekran.

revelation_07

Według TV Line, produkcją zajmie się Matt Tomlach (Niesamowity Spider-Man) oraz Evan Daugherty (Niezgodna), dodatkowo zaangażowana zostanie platforma cyfrowa Hulu oraz Legendary Pictures. Jeżeli projekt wypali, może być sporym hitem, zwłaszcza że mówimy tutaj przecież o Myst – produkcji która jest znana prawie każdemu komputerowemu zapaleńcowi. Ja na przykład do dziś czuję ukłucie nostalgii, gdy jako licealista zagrywałem się jedynką… i pewnie na to liczą producenci, że na taką właśnie nostalgię złapią wielu podobnych miłośników tego świata trudnych łamigłówek. Prawdopodobnie im się to uda.

exile_31

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, przecież Myst to gra logiczna, w stylu point-and-click. Cała jej fabuła w zasadzie opiera się na rozwiązaniu różnorakich zagadek (przy niektórych trzeba było naprawdę mocno pogłówkować, zwłaszcza że hit ten powstał w czasach gdy nie słyszano jeszcze o Internecie). Jak zatem będzie to wyglądało przeniesione w świat telewizji, gdzie jak wiadomo panuje inna konwencja? Przed jakimi wyzwaniami staną bohaterowie? Kim będą? Czy wszystko – tak jak w grze – będzie obracać się wokół badacza Atrusa i jego rodziny?

revelation_24Cóż, ja osobiście nie mogę się doczekać kiedy poznam odpowiedzi na te pytania…

[źródło: iog.com grafika: Cyan Inc.]