A sąsiad VAT zapłacił? W związku z licznymi apelami przedsiębiorców, którzy dążyli do tego, aby każdy musiał sprawiedliwie płacić VAT, Ministerstwo Finansów załatało luki w prawie i przypomniało o obowiązku płacenia podatku.

W grę nie wchodzą jedynie zakupy na AliExpress, ale wszystkich sklepach zagranicznych. Jednak to ten serwis jest najczęściej wskazywany, ponieważ wielu „przedsiębiorców” nie zamawia tamtejszych przedmiotów na własną korzyść, ale z myślą o ich dalszej sprzedaży. Do tego momentu wystarczyło zamówić dany produkt jako prezent i uniknąć podatku przy kwocie do 45 euro. Jednak teraz każdy, kto zdecyduje się na zakupy z zagranicznego sklepu, będzie zobligowany do odprowadzenia podatku VAT. Wszystko dlatego, że w momencie zakupu staję się podatnikiem z tytułu importu towarów.

Taki ruch ma oczywiście zasilić budżet państwa i wnieść na rynek odrobinę sprawiedliwości. Tej zabrakło względem naszych rodzimych sklepów, które są zmuszone odprowadzać podatki i tym samym zwiększać cenę produktów, które taniej można dorwać za granicą. Powstał więc specjalny zespół, który będzie weryfikować takie zakupy. Jak? Tego oficjalnie nie wiadomo, ale mówi się o kontroli paczek dostarczanych przez Pocztę Polską.

Appscope to sklep z aplikacjami dla osób, które nie lubią ich instalować

Źródło: WirtualneMedia
Zdjęcia: Sitepoint

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!