WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ładowanie telefonów poza domem z klasą? Tylko dzięki plecakom startupu Current

Powerbank w plecaku to nic innego jak kolejny dodatek zabierający nam wartościowe miejsce i dodający nieco kilogramów do bagażu. A co gdyby tak połączyć te dwa przedmioty ze stylem. Wizja ładowania swojego telefonu po jego włożeniu do podręcznego bagażu jest niezwykle kusząca. Startup Current ze słonecznej Kalifornii ma już na to swój własny sposób.

Para przedsiębiorców w postaci Jacka Perkins oraz Erica Anwar stworzyła standardowo wyglądające plecaki, z bardzo niestandardowymi wnętrznościami. Pierwszy z nich – wersja Classic, jak sama nazwa mówi, celuje w mocno klasyczny design, zachowując przy tym w swoim sercu stację ładującą o pojemności 10000 mAh. Ten mały bagaż wykonany został głównie z wodoodpornego nylonu, zaś spód pokryty został stosowną warstwą poliuretanu w celu ochrony przed niepotrzebnymi zadrapaniami. Środek wyłożony jest miękkim poliestrem i znajdziemy tam dwie dedykowane kieszenie na tablet oraz laptopa, ale jest też sporo miejsca na różnego rodzaju dodatki w postaci portfela czy okularów. Cena? Jedyne 130 dolarów, czyli około 520 złotych.

Current udostępnia też opcję dla sportowców – Move. Ta wersja wykonana została z wodoodpornego poliestru i dodatkowo posiada odporne na zachlapania zamki. Dodatkowo tylna część tego plecaka została obita materiałem ułatwiającym oddychanie skórze i nawet znalazła się stosowna kieszonka dla butelki z piciem. W środku znowu zastosowano delikatny poliester i podobną przestrzeń dla naszych przedmiotów oraz urządzeń. Różnica? Tutejsza stacja ma pojemność wyłącznie 5000 mAh. Cena? 90 dolarów, czyli około 360 złotych.

Plecaki są obecnie dostępne jedynie w pre-orderze, w serwisie Kickstarter. Podane powyżej ceny mogą ulec zmianie po zakończeniu akcji, także na decyzję macie jeszcze niecałe 6 dni. Wysyłka plecaków Current rozpocznie się już w sierpniu tego roku.

źródło i zdjęcia: kampania Current na Kickstarterze