[Notka sponsorowana]

Od paru lat coraz większą popularnością na rynku komputerów osobistych cieszą się laptopy konwertowalne. Czym one są i jaka jest różnica między nimi a klasycznymi laptopami? Laptop konwertowalny czy tablet? Który wybór okaże się lepszy? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym są laptopy konwertowalne?

Laptop konwertowalny to nic innego jak rodzaj ultrabooka (czyli wyjątkowo cienkiej i nowoczesnej generacji notebooków), który, dzięki obracanemu lub odchylanemu ekranowi dotykowemu, może szybko zamienić się w tablet. W przeciwieństwie do często mylonych z nimi komputerów hybrydowych, laptop konwertowalny jest na stałe przymocowany do stacji roboczej. Tego rodzaju modele, z racji niewielkich, bo wynoszących zazwyczaj do 13 cali, rozmiarów i faktu, że po chwili mogą przemienić się w tablet, świetnie sprawdzą się w przypadku osób, których specyfika pracy wymaga dużej mobilności i kontaktów z klientami. Laptop ten będzie także sporym ułatwieniem dla podróżujących między domem studentów, dla których komputer to nie tylko wygodne narzędzie pracy, ale i źródło rozrywki.

Laptop konwertowalny czy tablet?

To, czy zdecydujemy się na laptop konwertowalny czy tablet, zależy przede wszystkim od tego, do czego będziemy go używać. Jeśli wiemy, że urządzenie to będzie służyć nam głównie do oglądania filmów czy przeglądania Internetu, nie warto przepłacać – zakup tabletu okaże się w takiej sytuacji jak najbardziej trafiony. Jeśli natomiast oczekujemy zwiększonej wydajności i będziemy korzystać na nim z nieco bardziej zaawansowanych aplikacji lub programów biurowych, poręczny i designerski laptop konwertowalny doskonale zastąpi jego tradycyjną wersję.

Laptop odchylany a obracany

W pojedynku laptopa konwertowalnego z tabletem zdecydowanie wygrywa u Ciebie ten pierwszy? Warto, abyś przed jego zakupem zwrócił uwagę na to, jak przymocowany będzie do niego monitor. Laptop odchylany o 360 stopni umożliwi Ci składanie go do pozycji przypominającej namiot, co przyda się zwłaszcza miłośnikom oglądania filmów na biurku. Nie masz ochoty korzystać w danej chwili z laptopa, za to chętnie poprzeglądałbyś coś na tablecie? Nie ma problemu – wystarczy go obrócić. Jakie korzyści niesie ze sobą wybór laptopa z obracanym ekranem? Przede wszystkim jeszcze większą wygodę, jaka wiąże się z jego korzystaniem.

Jaki model wybrać?

Choć ceny laptopów konwertowanych są bardzo zróżnicowane, jednak najtańsze modele, takie jak  Kiano Elegance 11.6 360, możesz upolować już za kilkaset złotych!

Jednym z najbardziej popularnych laptopów typu 2:1 jest ACER Spin 1, wyróżniający się wyjątkową lekkością (model ten waży jedynie nieco ponad kilogram) oraz smukłością. Pamięć RAM 4GB, procesor Intel Celeron i zaawansowany dysk SSD ucieszą wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość za niewielką cenę.

Modeli tych szukaj na https://www.neonet.pl.

Podsumowanie – dlaczego warto wybrać laptop konwertowalny?

Laptop konwertowalny sprawnie łączy wszystkie najlepsze cechy notebooka i tableta – lekkość, mobilność, a przy tym wydajność, której trudno oczekiwać od prostych tabletów. Co prawda, raczej nie sprawdzi się on w przypadku gamerów czy osób, które chcą wykonywać na nim skomplikowane operacje, takie jak renderowanie (w ich przypadku sprawdzą się za to laptopy, które możesz znaleźć na https://www.neonet.pl/laptopy/gamingowe.html), jednak dla większości tradycyjnych użytkowników okażą się one naprawdę dobrym rozwiązaniem.

[Notka sponsorowana]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!