WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Laptopy Lenovo Yoga 720 i Yoga 520 zapowiedziane

Zamiast dostosowywać się do technologii ludzie pragną, by to technologie dopasowały się do nich. Komputer osobisty to w dzisiejszych czasach za mało – nowe pokolenie wszechstronnych użytkowników chce, by ich urządzenia umożliwiały osobistą pracę z komputerem w domu, w biurze i w każdym innym miejscu.

Laptopy Lenovo Yoga 720 i 520 zostały stworzone z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników. Są niezwykle mobilne, wszechstronne i mają bogate wyposażenie. Nowe urządzenia oferują jeszcze większą wszechstronność – stworzone do pracy i rozrywki, łączą funkcję wydajnych komputerów oraz lekkich tabletów, a także kreatywną nawigację, a także możliwość ekspresji z opcjonalnym rysikiem Active Pen.

Jedno urządzenie do pracy i rozrywki

Granice pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym coraz bardziej się zacierają, dlatego użytkownicy zdecydowanie chętniej używają służbowych komputerów także po godzinach lub pracują korzystając z prywatnych urządzeń. Sam model pracy ulega szybkim zmianom i staje się bardziej elastyczny – zarówno pod kątem miejsca pracy, jak i czasu wykonywania swoich obowiązków. Obecnie możemy tworzyć prezentację w kawiarni, czy w ciągu dnia zrobić sobie przerwę na obejrzenie filmu w serwisu Netflix® siedząc biurze. Dynamiczny styl życia powoduje, że użytkownicy oczekują by ich komputer był tak samo wszechstronny, jak oni sami i dotrzymywał im kroku w każdej sytuacji.

Uniwersalne modele Yoga 720 i 520 idealnie pasują do dzisiejszych czasów i osób, które chcą połączyć zastosowanie zawodowe i prywatne w jednym urządzeniu, a także płynnie przechodzić od pracy w arkuszach kalkulacyjnych do oglądania wideo. Cztery sposoby działania, charakterystyczne dla produktów z rodziny Lenovo Yoga doskonale odpowiadają na ten trend.

Mobilność na najwyższym poziomie

Wysoka mobilność laptopa i wynikająca z niej wygoda podczas przemieszczania się między domem, pracą, a spotkaniami to już nie tylko luksus, ale konieczność. Nowy, 13-calowy Yoga 720 jest o 13% lżejszy i o 17% smuklejszy niż poprzednik – waży 1.3 kg i ma 14.3 mm grubości.

Laptop Lenovo Yoga 520 również zyskał na mobilności – waży zaledwie 1.74 kg i ma 19.9 mm grubości. Niewielka waga i bardziej kompaktowy kształt idą w parze z długim czasem pracy na baterii. Według ankiety przeprowadzonej przez Lenovo, długa żywotność akumulatora jest jedną z najbardziej pożądanych cech, wskazanych przez ponad połowę respondentów.

15-calowy Yoga 720 działa na baterii do 9 godzin przy rozdzielczości Full HD, a Yoga 520 – aż do 10 godzin. Obejrzenie całego sezonu Gry o Tron® na dużym ekranie laptopa bez konieczności podłączania zasilacza może stać się jeszcze bardziej osobistym doznaniem z nowymi laptopami od Lenovo.

Wysoka wydajność w swojej klasie

Okazuje się, że większość użytkowników ceni sobie wydajność działania w codziennych zadaniach, takich jak robienie zakupów online czy pisanie dłuższych wiadomości. Dlatego Yoga 720 i Yoga 520 zostały wyposażone w szybkie i wydajne komponenty, takie jak najnowsze procesory Intel® Core™ i7 7. generacji oraz system Windows 10. 15-calowy Yoga 720 jest najmocniejszym konwertowalnym laptopem w swojej klasie, co jest zasługą układu graficznego NVIDIA® GeForce® GTX 1050 oraz błyskawicznego złącza Thunderbolt™ 3 zapewniającego szybki transfer danych.

Laptop dla kreatywnych

Dla wielu osób robienie notatek i rysowanie za pomocą tradycyjnego pióra lub długopisu ułatwia zapamiętywanie treści i usystematyzowanie wiedzy. Aż 18% użytkowników laptopów konwertowalnych używa pióra cyfrowego lub rysika. Odręczne pisanie nie tylko sprzyja lepszemu przetwarzaniu danych, ale pomaga również precyzyjnej wyrażać myśli i jest bardziej osobiste. W połączeniu z czułym ekranem dotykowym oraz opcjonalną technologią Active Pen i Windows Ink™, nowe modele Yoga 720 i Yoga 520 oferują bardziej kreatywną ekspresję podczas tworzenia treści.

Zaawansowane funkcje multimedialne

Filmów nie ogląda się już tylko na kanapie, ale zabiera się je wszędzie ze sobą. Co więcej, to właśnie laptopy są często podstawowym narzędziem do multimedialnej rozrywki. Dla 97% użytkowników funkcją numer jeden jest znakomity wyświetlacz, a niemal 70% respondentów zwraca uwagę na wąskie ramki wokół ekranu zapewniające lepsze wrażenia podczas odtwarzania materiałów wideo. Te preferencje wpłynęły na konstrukcję modelu Yoga 720, który ma imponujący wyświetlacz IPS o rozdzielczości 4K (3840 x 2160). Wąskie ramki sprawiły, że 13-calowy ekran został zamknięty w obudowie przeznaczonej dla typowych 12-calowych urządzeń.

Lenovo Yoga 720 został wyposażony w głośniki JBL® z technologią Dolby Audio™ Premium, aby wrażenia dźwiękowe dorównywały wizualnym, a oglądanie filmów i seriali stało się jeszcze bardziej komfortowe.

Bezpieczne dane bez konieczności wpisywania hasła

Pamiętanie kilkunastu kodów dostępu i haseł nie należy do najłatwiejszych zadań. Wiele osób ma już dość logowania się przy ich użyciu i oczekuje bezpiecznego, ale też wygodnego sposobu ochrony komputera. 75% respondentów uznało autoryzację dostępu za pomocą danych biometrycznych za ważną cechę laptopów nowej generacji. Spośród dostępnych technologii za najbardziej przydatną i najłatwiejszą w użyciu uznali czytnik linii papilarnych.

Z tego powodu w nowych laptopach Yoga 720, i opcjonalnie w Yoga 520 można za pomocą jednego dotknięcia palca i Windows Hello™ szybko i bezpiecznie zalogować się do systemu.

Nowe laptopy Yoga 720 i 520 zapewniają bardziej autentyczne doznania i indywidualne podejście do użytkownika. Zmieniające się potrzeby konsumentów kształtują wygląd komputerów i wpływają na rozwój funkcji nowej generacji. Firma Lenovo tworzy natomiast innowacje i zapewnia dostęp do najbardziej pożądanych funkcji.

Ceny i dostępność

13-calowy laptop Lenovo Yoga 720 będzie dostępny w cenach od 999 EUR, a 15-calowy od 1099 EUR od kwietnia 2017 r. w kolorze Platinum Silver, Iron Grey i Copper (tylko model 13-calowy).

14-calowy Lenovo Yoga 520 będzie dostępny w cenie od 599 EUR od lipca 2017 r. w kolorach Mineral Grey i Onyx Black.