WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Last One Standing – gra planszowa Battle Royale trafiła na Kickstartera

Battle Royale to ciągle gorący i szalenie wręcz popularny tryb rozgrywki, ale kto powiedział, że musi ograniczać się tylko do gier komputerowych? Projekt Last One Standing spróbuje udowodnić, że taki rodzaj zabawy sprawdzi się równie dobrze w formie tradycyjnej planszówki.

Jednak najpierw trzeba zapłacić twórcom, aby ich pomysł mógł wejść w masową produkcję. Dlatego też na Kickstarterze wystartowała zbiórka z pułapem wyznaczonym na prawie 19000 dolców. Można powiedzieć, że już odniosła mały sukces, ponieważ w przeciągu 3 dni zainteresowało się nią 236 fundatorów, którzy wpłacili łącznie aż 9000$. Zapowiada się więc na to, że do 31 maja, czyli dnia zakończenia akcji, do kieszeni przedsiębiorców z Kanady wpłynie znacznie więcej, niż mogli się tego spodziewać i szczerze mówiąc, specjalnie mnie to nie dziwi.

Prototyp i sam pomysł Last One Standing wygląda standardowo… ale ciekawie, co na powyższym nagraniu zaprezentowali sami twórcy. Planszówka umożliwi zabawę dla od 2 do 8 graczy na całkowicie modularnej i nieustannie zmniejszającej się mapie. Wszyscy uczestnicy walki o tytuł mistrza będą mogli wybrać jednego spośród ośmiu różnych bohaterów, którzy w kreskówkowym świecie trafią na 136 karty. W nich znalazło się 57 broni, 25 rodzajów ekwipunku i 54 przedmiotów jednorazowego użytku.

Każdy gracz otrzyma swoją prywatną planszę, a rozgrywka przewiduje możliwość bombardowania stref, lootowania skrzynek oraz specjalnych zrzutów. A Wam jak się to wszystko podoba? Czy będąc „planszówkowymi wyjadaczami” zdecydowalibyście się na zakup Last One Standing?

Źródło: kickstarter.com