[Notka sponsorowana]

Każdy człowiek narażony jest na niebezpieczeństwo z rąk drugiego człowieka. W sytuacjach zagrożenia ważne jest by umieć się obronić. Skuteczna defensywa jest możliwa dzięki posiadaniu umiejętności samoobrony lub wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Efektywne urządzenie do samoobrony, które jednocześnie posiada bardzo praktyczne funkcje to latarka z paralizatorem. Narzędzie to jest w pełni legalne i może uchronić człowieka przed utratą zdrowia oraz życia. Dodatkowo latarka z paralizatorem zapewni niezbędne światło w sytuacjach koniecznych, jak na przykład w trakcie podążania ciemną ulicą. Co więcej, urządzenie doda pewności i zwiększy poczucie bezpieczeństwa. Poniżej niezbędne dane dotyczące tego praktycznego narzędzia.

Jak działa latarka z paralizatorem?

Latarka z paralizatorem to przede wszystkim klasyczna latarka, która doskonale sprawdza się tam, gdzie brakuje światła, zarówno w garażu czy piwnicy, jak i w terenie – podczas nocnych spacerów, w trakcie biwaków, wycieczek itp. Latarka, która łączy w sobie funkcję paralizatora posiada również bolce, na których generowany jest impuls elektryczny o napięciu mogącym sięgać nawet dwa miliony Volt! Natężenie impulsu zróżnicowane jest w zależności od modelu latarki. Latarka-paralizator jest narzędziem, które skutecznie ochroni przed napastnikiem na ulicy czy włamywaczem, który wdarł się na teren posesji. Wystąpienie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia z rąk drugiego człowieka daje prawo do obrony, do której wykorzystać można latarkę z paralizatorem.

Latarka-paralizator wyposażona jest w przełącznik który włącza żarówkę latarki lub impuls elektryczny mający obezwładnić napastnika. Zwykle obsługa wygląda w ten sposób, że przesuniecie suwaka aktywuje żarówkę latarki, natomiast przytrzymanie aktywuje działanie paralizatora. Latarki z paralizatorem zwykle umożliwiają porażenie napastnika wystrzałem elektrycznym zróżnicowanym długością trwania. Urządzenie to pozwala na pełne porażenie impulsem trwającym pięć sekund, które zupełnie obezwładnia agresora (występuje upadek, ogłuszenie, utrata równowagi, słabość, dezorientacja itp.). Następny wariant porażenia, to porażenie umiarkowane trwające od 1 do 4 sekund powodujące upadek napastnika i zwiotczenie mięśni. Kolejna opcja to porażenie krótkie, które trwa mniej niż sekundę powodujące odstraszenie przeciwnika poprzez skurcz mięśni.

Wyposażając się w latarkę z paralizatorem korzysta się z funkcjonalności doskonałej jakości świecenia oraz zyskuje poczucie bezpieczeństwa będąc wyposażonym w narzędzie służące do samoobrony.

Zalety i wady latarki z paralizatorem

Każde urządzenie posiada swoje zalety oraz wady, nie inaczej jest w przypadku latarki z paralizatorem. Dużym plusem tego narzędzia jest fakt, że łączy ono w sobie dwie bardzo cenne funkcje, to jest źródła światła oraz skutecznego urządzenia do samoobrony. Latarki-paralizatory posiadają złożone warianty obronne, takie jak tryb stroboskopowy oślepiający przeciwnika (przydatny nocą) oraz impuls elektryczny (o różnej długości trwania). Sprzęt wykonany jest także z trwałych materiałów. Wielką zaletą, a jednocześnie wadą urządzenia jest jego rozmiar. Latarka jest poręczna i funkcjonalna właśnie dzięki gabarytom, jednakże użycie jej jako narzędzia mającego być używanego do uderzenia napastnika jest bezcelowe. To chyba jedyna wada latarek z paralizatorem. Brak naładowania urządzenia czyni je bezużytecznymi. Należy zatem pamiętać o stałym naładowania akumulatora latarki.

Dla kogo przeznaczona latarka z paralizatorem?

Latarka z paralizatorem (fot. kirys.pl)

Latarka z paralizatorem to urządzenie łączące w sobie funkcję klasycznej latarki z paralizatorem. Sprzęt te idealnie sprawdzi się jako latarka policyjna czy jako latarka taktyczna. Warto jednak wspomnieć, tego typu urządzenie to doskonały paralizator bez pozwolenia. Narzędzie nie wymaga żadnych specjalnych dokumentów, a żeby je nabyć wystarczy być pełnoletnim.

Czy potrzebuję zezwolenia na latarkę z paralizatorem?

W Ustawie o broni i amunicji w artykule 11. punkt 7. napisane jest, iż przedmioty wykorzystywane do obezwładniania napastników z wykorzystaniem energii elektrycznej, której średnia wartość prądu w obwodzie nie jest większa niż 10 mA nie wymagają pozwolenia. Odpowiedź na pytanie czy latarka z paralizatorem jest legalna jest pozytywna. Tak. Produkt ten jest w pełni legalny. Należy jednak pamiętać, iż paralizator w latarce nie może być używany wobec kobiet w ciąży, dzieci oraz osób starszych. Porażenie prądem z paralizatora nie jest groźne dla ludzi zdrowych, jednakże zastosowanie tego środka obrony wobec osoby chorej na serce może wywołać negatywne następstwa w zdrowiu lub nawet zgon. Każde zastosowanie urządzeń obronnych jest rozpatrywane przez sąd, od którego zależy ostateczna interpretacja sytuacji użycia paralizatora.

Gdzie mogę kupić latarkę z paralizatorem?

Decydując się na zakup latarki z paralizatorem dobrze jest skorzystać z pewnego dostawcy, który dostarcza urządzenia najwyższej jakości skutecznie spełniające swoje funkcje. Przykładem sklepów, w których można wyposażyć się w tego typu sprzęt są jednostki, specjalizujące się w takim asortymencie jak militaria. Sklep na terenie miasta Warszawa sprzedający atrakcyjny asortyment wyposażenia dla funkcjonariuszy policji oraz służb mundurowych, to Kirys. Firma Kirys od wielu lat dostarcza najwyższej jakości odzież, produkty oraz akcesoria, które zaspokoją bardzo wymagających klientów. W ofercie sklepu znaleźć można latarki-paralizatory będące pewnymi urządzeniami gwarantującymi funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Sklep Kirys posiada szeroką gamę produktów dla specjalistycznych służb oraz dla zwykłych miłośników tego typu akcesoriów, czy ludzi uprawiających wędrówki górskie, sporty zimowe i aktywności survivalowe. Współpracując z renomowanymi producentami sklep dostarcza najlepszy sprzęt dla każdego. Szczegóły oferty można poznać w sklepie przy ulicy Legionowej 5 w Warszawie oraz na stronie internetowej pod adresem http://kirys.pl.

[Notka sponsorowana]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!