WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Czy legendarny Vanquish od Platinum Games może trafić na PC?

Całkiem niedawno Bayonetta uzyskała po wielu latach swój port na PC, który okazał się naprawdę dużym sukcesem. Media wręcz rozpływały się nad nim, a popularna wiedźma uzyskała nowe grono fanów, które pieniędzmi zainteresowało wydawcę – SEGA do inwestycji w tę platformę. Okazuje się bowiem, że prawdopodobieństwo pojawienia się konwersji Vanquish na PC rosną.

SEGA na swoim profilu na Twitterze postanowiła ni stąd, ni zowąd rzucić w eter tym oto obrazkiem:

Niby nic niezwykłego i wygląda to jak jak losowo wrzucony fragment screena z obecną datą w prawym, górnym rogu. Fani Vanquish bardzo szybko przypomnieli sobie jednak, że symbol ten kojarzy im się z głównym antagonistą tego tytułu – Victorem Zaitsev. Postać ta nosiła na ramieniu takie samo godło, które widać na grafice powyżej (i poniżej też zresztą dla dowodu). Opcje są dwie, z czego tylko jedna wydaje się bardzo prawdopodobna: albo dostaniemy kolejną część gry, albo czeka nas port pierwowzoru na PC. Łatwiej przypuścić możliwość numer dwa. Zwiastuje to zresztą niedawno dodany do plików Bayonetty screenshot z Vanquish.

Wygląda więc na to, że w bliżej nieokreślonym momencie 2017 roku doczekamy się pojawienia legendarnego Vanquish na PC. Swoją kopię na PS3 tej produkcji posiadam, aczkolwiek nigdy nie dane było mi w nią zagrać, a konwersja na PC może być ku temu świetną okazją. Zabawa w 4K przy najwyższych detalach graficznych? Czemu nie?

źródło: venturebeat.com | źródło: platinumgames.com