Całkiem niedawno Bayonetta uzyskała po wielu latach swój port na PC, który okazał się naprawdę dużym sukcesem. Media wręcz rozpływały się nad nim, a popularna wiedźma uzyskała nowe grono fanów, które pieniędzmi zainteresowało wydawcę – SEGA do inwestycji w tę platformę. Okazuje się bowiem, że prawdopodobieństwo pojawienia się konwersji Vanquish na PC rosną.

SEGA na swoim profilu na Twitterze postanowiła ni stąd, ni zowąd rzucić w eter tym oto obrazkiem:

Niby nic niezwykłego i wygląda to jak jak losowo wrzucony fragment screena z obecną datą w prawym, górnym rogu. Fani Vanquish bardzo szybko przypomnieli sobie jednak, że symbol ten kojarzy im się z głównym antagonistą tego tytułu – Victorem Zaitsev. Postać ta nosiła na ramieniu takie samo godło, które widać na grafice powyżej (i poniżej też zresztą dla dowodu). Opcje są dwie, z czego tylko jedna wydaje się bardzo prawdopodobna: albo dostaniemy kolejną część gry, albo czeka nas port pierwowzoru na PC. Łatwiej przypuścić możliwość numer dwa. Zwiastuje to zresztą niedawno dodany do plików Bayonetty screenshot z Vanquish.

Wygląda więc na to, że w bliżej nieokreślonym momencie 2017 roku doczekamy się pojawienia legendarnego Vanquish na PC. Swoją kopię na PS3 tej produkcji posiadam, aczkolwiek nigdy nie dane było mi w nią zagrać, a konwersja na PC może być ku temu świetną okazją. Zabawa w 4K przy najwyższych detalach graficznych? Czemu nie?

źródło: venturebeat.com | źródło: platinumgames.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej