WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

LG ujawnił nowości w swoich telewizorach OLED na 2019 rok

Spekuluje się, że firma LG posiada obecnie od 50 do 60 procent udziałów na rynku telewizorów, dostarczając nawet swoje panele OLED do pozostałych producentów pokroju Sony, czy Panasonic. Tytuł lidera nie jest jednak łatwy do utrzymania, o czym LG doskonale wie, dlatego też przygotował i właśnie ujawnił nowości w swoich telewizorach OLED na 2019 rok.

Zdecydowanie najważniejszą nowością będzie wsparcie dla rozdzielczości 4K i 120 klatek na sekundę i to dzięki portowi HDMI 2.1. Ten zapewnia odpowiednią przepustowość rzędu 48 Gb/s, co jest niezbędne do przekroczenia limitu HDMI 2.0, jakim było 4K w 60 FPS. Ponadto na pokładzie telewizorów znajdzie się ulepszony procesor a9 Gen 2, który napędzi algorytm wspomagający się sztuczną inteligencją, analizujący jakość materiału źródłowego, dostosowując jednocześnie najlepsze ustawienia wideo i audio. Robi to za pośrednictwem zmian tonalnych i jasności trybem HDR względem aktualnego oświetlenia w pomieszczeniu. Co jednak najważniejsze, telewizory LG w 2019 roku zapożyczą coś z gamingu.

Mowa dokładnie o dwóch technologiach – VRR (Variable Refresh Rate) i ALLM (Automatic Low Latency Mode), które Samsung ugościł już w 2018 roku. Zmienna częstotliwość odświeżania jest tym, co kryje się pod AMD FreeSync i Nvidia G-Sync, co obsługuje już Xbox One, podczas gdy automatyczny tryb niskiego opóźnienia obiera na celownik głównie gry. Automatycznie wykrywa sygnał z gry i przełącza się na ten tryb, zapewniając najniższe opóźnienie informacji wejścia i wyjścia. Na więcej szczegółowych informacji musimy poczekać do zbliżających się targów CES.

Czytaj też: LG patentuje smartwatcha z aparatem

Źródło: Wccftech