LG niedługo zaprezentuje oficjalnie smartfon V30. Ma to być kolejna flagowa konstrukcja, która będzie cechowała się pewnymi innowacjami. Jedną z nich jest zastosowanie szklanych soczewek w aparacie i obiektywu o jasności f/1.6.

Jakość aparatów w telefonach od dawna jest kluczowa dla wielu osób. Smartfony powoli zastępują standardowe aparaty i dlatego firmy starają się, aby ich jakość była jak najlepsza. LG V30 będzie posiadał moduł z dwoma aparatami. Obiektyw będzie miał jasność f/1.6 i będzie posiadał największy otwór spośród wszystkich konstrukcji telefonów. Oznacza to, że będzie do niego docierało o 25% więcej światła w porównaniu do f/1.8. Zastosowanie soczewek Crystal Clear Lens zapewni jeszcze lepsze odwzorowanie kolorów. Juno Cho, prezes działu mobile, mówi:

Firma LG szczyci się wyjątkowo bogatym dziedzictwem w dziedzinie aparatów stosowanych w smartfonach. Projektując model V30 zdecydowaliśmy się, aby zastosować w nim obiektyw ze szklanymi soczewkami, ponieważ taka optyka jest tradycyjnie postrzegana jako domena lustrzanek cyfrowych. Ten rodzaj innowacji jest bardzo ważny dla najbardziej wymagających użytkowników, będących jednocześnie odbiorcami serii V.

Mimo takich rozwiązań LG udało się zmniejszyć moduł aparatu o 30% w stosunku do modelu V20. Zapowiada się więc, że wersja V30 będzie pod tym względem jednym z najlepszych smartfonów na świecie.

Źródło: Materiały prasowe