WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

LG we współpracy z HERE Technologies dla samochodów autonomicznych

LG Electronics nawiązuje współpracę z firmą HERE Technologies, która zajmuje się mapami oraz usługami lokalizacyjnymi. Takie partnerstwo ma na celu stworzenie ciekawych rozwiązań do samochodów autonomicznych.

Firma LG ma dostarczyć zaawansowaną technologię telematyczną a HERE usługi lokalizacyjne. W skład telematyki wchodzą rozwiązania z telekomunikacji i informatyki, które pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa pojazdom oraz dodatkowych informacji np: map, przesyłanie informacji alarmowych czy potwierdzanie lokalizacji. Lee Woo-Jong, prezes działu Vehicle Components Company firmy LG, mówi:

Z niecierpliwością czekamy na chwilę, gdy zaprezentujemy nowy standard łączności dla pojazdów autonomicznych opracowany wspólnie z firmą HERE, która oferuje niezrównanej jakości mapy i usługi lokalizacyjne stworzone z myślą o branży motoryzacyjnej. Dzięki partnerom, takim jak firma HERE, LG może rozwijać nową generację technologii zapewniających łączność pojazdu z Internetem, które pomogą branży motoryzacyjnej przygotować się na epokę samochodów autonomicznych.

Moon Lee, wiceprezes spółki Here Technologies Apac, dodaje:

Bezpieczne i efektywne sterowanie pojazdami autonomicznymi będzie wymagało dostępu do wielu rodzajów niezawodnych źródeł danych oraz wydajnych technologii komunikacyjnych. Jesteśmy przekonani, że usługi oparte na naszej platformie Open Location Platform mogą odegrać kluczową rolę w telematyce nowej generacji, przeznaczonej do samochodów bezzałogowych. Dlatego cieszymy się, że możemy realizować ten cel współpracując z firmą LG.

Źródło: Materiały prasowe